Dowódca 3.SLTr uhonorowany statuetką "Tak dla Transplantacji"

Dowódca 3.SLTr płk pil. dr inż. Krzysztof Cur na obchodach Światowego Dnia Transplantacji (fot. SCCS)

Dowódca 3. Skrzydła Lotnictwa Transportowego został uhonorowany statuetką "Tak dla Transplantacji", którą odebrał z rąk prof. dr. hab. n.med. Mariana Zembali, Dyrektora Naczelnego Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu.

27 stycznia br. w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu odbyły się obchody Światowego Dnia Transplantacji, w których uczestniczył płk pil. dr inż. Krzysztof Cur, dowódca 3. Skrzydła Lotnictwa Transportowego. Dowódcy Skrzydła towarzyszył płk pil. Paweł Bigos, dowódca 8. Bazy Lotnictwa Transportowego – jednostki, która w 2019 r. zrealizowała 19 Akcji Serce. W sumie w ubiegłym roku 3. Skrzydło Lotnictwa Transportowego zrealizowało 25 Akcji Serce przyczyniając się tym samym do ratowania ludzkiego życia oraz w sposób wyjątkowy wspierając ośrodki transplantacyjne w Polsce.

Płk pil. dr inż. Krzysztof Cur, płk pil. Pawł Bigos oraz prof. Robert Gałązkowski, Dyrektor Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z wyrazami uznania i w podziękowaniu za pomoc w ratowaniu chorych zostali obdarowani dyplomami oraz statuetkami Fundacji Śląskiego Centrum Chorób Serca.

Organizatorzy uroczystości szczególną uwagę zwrócili także na osoby, bez których wykonywanie zabiegów transplantacji nie byłoby możliwe. Jest to sztab ludzi, który wkładając mnóstwo własnej pracy walczą o życie pacjentów, a o których głośno się nie mówi. Są to ludzie, którzy wspierając ideę transplantacji bezinteresownie niosą pomoc tym najbardziej potrzebującym. Wśród nich znaleźli się także lotnicy oraz personel naziemny, który umożliwia sprawne wykonywanie Akcji Serce.

kpt. Martyna Fedro-Samojedny

Źródło: 3. Skrzydło Lotnictwa Transportowego
comments powered by Disqus