Przejdź do treści
Kpt. Wojciech Panas z rąk Prezydenta Miasta Marcina Witko otrzymał wyróżnienie (fot. 25bkpow.wp.mil.pl)
Źródło artykułu

Wyróżnienia dla kpt. Wojciecha Panasa

Wojciech Panas pilot Polskiej Motoparalotniowej Kadry Narodowej, na co dzień kapitan i dowódca klucza eksploatacji śmigłowców i inżynier pokładowy na śmigłowcach W-3 SOKÓŁ w 7 dywizjonie lotniczym podległym 25 BKPow.

Na swoim koncie ma wiele mistrzowskich tytułów między innymi: Indywidualny Motoparalotniowy Mistrz Polski 2017 (Rudniki), zwycięzca Motoparalotniowego Pucharu Polski 2017 (Polska), drużynowy Motoparalotniowy Mistrz Europy 2017 (Czechy), pięciokrotny drużynowy Mistrz Świata 2014x2 (Węgry), 2016 (Anglia), 2018x2 (Tajlandia), drużynowy Slalomowy Mistrz Świata 2015 (Polska, Legnica), drużynowy Slalomowy brązowy medalista Mistrzostw Świata 2018 (Egipt) oraz zdobywca srebrnego CUMULUSA (2 miejsce) w plebiscycie na 10 najlepszych sportowców lotniczych CUMULUSY 2017.

21 marca br., na VII sesji Rady Miejskiej w Tomaszowie Mazowieckim, kpt. Wojciech Panas z rąk Prezydenta Miasta Marcina Witko otrzymał wyróżnienie za wybitne osiągnięcia sportowe w dziedzinie lotnictwa. “...Z prawdziwym uznaniem zapoznałem się z Pańskimi indywidualnymi i drużynowymi sukcesami na niwie polskiego motoparalotniarstwa. Pasja, którą z takimi osiągnięciami Pan uprawia to piękny i trudny sport przeznaczony dla ludzi odważnych. Raz jeszcze serdecznie gratuluję dotychczasowych tytułów, które są udanym i inspirującym rozwinięciem Pana służby...”

26 marca br. w Zwierzyńcu, Wojciech Panas został uhonorowany przez Panią Burmistrz Urszulę Kolman “…Serdecznie gratulujemy Panu osiągnięć sportowych w motoparalotniarstwie... Pana członkostwo w Kadrze Narodowej daje społeczności naszej gminy, z której się Pan wywodzi, powód do dumy i wielkiej radości...”

Jako pierwszy pilota wyróżnił Dowódca 25 Brygady Kawalerii Powietrznej płk Adam Marczak, który na styczniowym spotkaniu w 7 dywizjonie lotniczym, na forum jednostki złożył pilotowi gratulacje: „Za wybitne osiągnięcia sportowe na arenie międzynarodowej w dziedzinie lotów motoparalotniowych, profesjonalizm, osiągnięte sukcesy oraz godne reprezentowanie Polski składam Panu żołnierskie podziękowanie...”

Kpt. Wojciech Panas słysząc tyle ciepłych słów powiedział: “...W takich momentach, kiedy ktoś docenia nasze osiągnięcia – a tym samym naszą ciężką pracę, upewniam się, że to, co robię ma sens. Że wszystkie wyjazdy, wyrzeczenia, treningi nie idą na marne. Powiem więcej – czuję wtedy dodatkową motywację do dalszej i jeszcze cięższej pracy. Trzymajcie za mnie kciuki!“

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony