Przejdź do treści
Mikołajki służb mundurowych (fot. st. szer. Agnieszka Grzelak)
Źródło artykułu

Mikołajki służb mundurowych

Jak co roku, 6 grudnia obchodziliśmy Mikołajki. Jednak w tym roku świętowaliśmy je inaczej. Wszystkie służby mundurowe z regionu zawiązały współpracę i zorganizowały zabawę w Zespole Szkół Ponadgimnazjanych nr 1 w Tomaszowie Mazowieckim.

Wybór miejsca był nieprzypadkowy. To właśnie kadeci klas mundurowych wykazali się bardzo dużym zaangażowanie i chęcią pomocy w trakcie organizacji Mikołajek.

Nasze dzieci cały rok czekały na ten dzień, w którym spełnią się ich marzenia. Dla najmłodszych uczestników imprezy zostały przygotowane konkursy, gry i zabawy. Ponadto dzieci mogły zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie na tle świątecznej ścianki fotograficznej. Taka uroczystość nie mogłaby się odbyć bez samego Świętego Mikołaja, który przybył z workiem pełnym słodkości i prezentów dla wszystkich pociech. Po uśmiechniętych i uradowanych buziach dzieci śmiało można stwierdzić, że wierzą w Mikołaja i niecierpliwie go oczekują każdego roku.


(fot. st. szer. Agnieszka Grzelak)

Przedstawiciele służb mundurowych: wojska, straży pożarnej, policji i straży miejskiej także przygotowali atrakcje dla maluchów. Przygotowano m.in. pokaz uzbrojenia, wyposażeni, a także tor przeszkód.


(fot. st. szer. Agnieszka Grzelak)

Uczestnikami Mikołajek były dzieci żołnierzy, strażaków, funkcjonariuszy policji i straży miejskiej oraz podopieczni z tomaszowskiego domu dziecka.

Na konieć imprezy Święty Mikołaj obiecał, że w przyszłym roku także odwiedzi nasz garnizon, ponieważ nie można pozbawiać dzieci tego co jest najważniejsze - marzeń.

Główny cel jaki przyświecał uroczystości, to nie tylko dostarczenie dzieciom informacji o św. Mikołaju i obdarowanie ich prezentami. Chcieliśmy także zachęcić wszystkich do dzielenia się "dobrocią" z innymi oraz spędzania czasu wspólnie z rodziną.

Galeria zdjęć

por. Michał Kolad

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony