Przejdź do treści
Skoczek spadochronowy z flagą (fot. 25.BKPow)
Źródło artykułu

Kadra OSAS uczciła Święta Niepodległości skokiem z wysokości 7200 metrów

Po okresie przygotowań kadra Ośrodka Szkolenia Aeromobilno-Spadochronowego 25. Brygady Kawalerii Powietrznej w przeddzień Święta Niepodległości wykonała skoki spadochronowe z dużej wysokości z użyciem aparatury tlenowej.

Jest to kolejny krok na drodze osiągania zdolności przez Ośrodek do prowadzenia szkolenia pododdziałów rozpoznawczych w zakresie wykonywania skoków techniką HALO/HAHO.

Dwunastu żołnierzy OSA-S, którzy przeszli specjalistyczne badania, szereg szkoleń i treningów wykonało skok z wysokości 7200 m n.p.m. Przy całkowitym zachmurzeniu jakie panowało na zrzutowisku, rekompensatę stanowił błękit nieba i słońce, które świeciło nie tylko "pilotom w oczy", ale towarzyszyło również skoczkom do momentu otwarcia spadochronów.

Po upływie 2 minut i pokonaniu 5700 metrów, w ustalonej kolejności otworzyli spadochrony, a potem już tylko krótki lot z wykorzystaniem przyrządów nawigacyjnych przez warstwę chmur i precyzyjne lądowanie w wyznaczonym miejscu na zrzutowisku.

Dla uczczenia Święta Niepodległości, każdy z żołnierzy miał ze sobą biało-czerwoną flagę, którą rozwinął w powietrzu i z którą kontynuował lot do momentu lądowania.

Postęp i rozwój, pamięć i tradycja – to cechy kadry Ośrodka Szkolenia Aeromobilno-Spadochronowego.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony