Wojciech Panas - dwa złote medale (drużyowy w klasie wózki jednoosobowe PL1 i w klasyfikacji narodowosciowej (fot.25.BKPow)

Drużynowy Motoparalotniowy Mistrz Świata z 25.BKPow

Motoparalotniarstwo w Polsce cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Dzieje się tak również za sprawą polskich pilotów, którzy osiągają wysokie lokaty na arenie międzynarodowej. W tym roku polska reprezentacja zwyciężyła w rywalizacji na 10 Motoparalotniowych Mistrzostwach Świata w Tajlandii.

Jednym z członków mistrzowskiej drużyny jest porucznik Wojciech Panas. Na co dzień żołnierz drugiej eskadry, 7. dywizjonu lotniczego na stanowisku dowódcy klucza eksploatacji śmigłowców, a także członek załogi na śmigłowcach W-3 „Sokół”  w charakterze technika pokładowego.

Jego przygoda z lotnictwem zaczęła się już w szkole podstawowej. Zafascynowany lotnictwem Wojciech Panas ukończył Ogólnokształcące Liceum Lotnicze, a następnie Wojskową Akademię Techniczną na kierunku Lotnictwo i kosmonautyka.

Na zdjęciu oklejanie skrzydła i sprzętu numerami startowymi, tym razem przypadł Wojciechowi Panasowi szczesliwy numer 101. Nie obyło się też w Tajlandii bez lądowania w terenie przygodnym.

Swoje pierwsze kroki na paralotni stawiał w 2005 r. Od tamtej pory porucznik Panas ma na koncie wiele występów w zawodach motoparalotniowych w których odniósł szereg sukcesów zarówno w zawodach krajowych jak i międzynarodowych.

Wojciech Panas w konkurencji slalomowej w Tajlandii. Na zdjęciu obok z wizytą u Buddy ale ... lotem.

Wojciech jest członkiem kadry narodowej od 2014 roku. W  ubiegłorocznych Motoparalotniowych Mistrzostwach Polski zdobył złoty medal i tytuł Motoparalotniowego Mistrza Polski. Zwyciężył również w Motoparalotniowym Pucharze Polski, a także zajął drugie miejsce w prestiżowym plebiscycie na 10 najlepszych sportowców lotniczych CUMULUSY 2017.

Pięknie powitała Wojciecha Panasa na lotnisku żona Patrycja z córeczką Wiktorią oraz wielu znajomych.

Polska reprezentacja właśnie wróciła z egzotycznej Tajlandii, skąd przywiozła aż sześć medali, w tym cztery złote, srebrny i brązowy. Wojciech Panas wraz z czterema kolegami zwyciężyli drużynowo w swojej klasie, zdobywając złoty medal i tytuły drużynowych mistrzów świata.  Cała reprezentacja także była najlepsza w kategorii narodowościowej.