Przejdź do treści
SKYWAYRUN MILITARY po raz drugi na lotnisku 23. BLT (fot. st.chor.szt. Tomasz Gackowski)
Źródło artykułu

SKYWAYRUN MILITARY po raz drugi na lotnisku 23. BLT

Ogólnopolski cykl biegów SKYWAYRUN - połączenie pasji do biegania i doświadczenia po raz drugi dotarł na mińskie lotnisko.

W dniu 8.10.2016 r. odbyła się druga edycja biegu SKYWAYRUN MILITARY, podczas którego uczestnicy mieli możliwość biegać, po pasie startowym lotniska 23. Bazy Lotnictwa Taktycznego, pod Mińskiem Mazowieckim. To była jedyna okazja w Polsce, aby zasmakować trasy, na której na co dzień startują samoloty wojskowe MIG-29!

Dowodem tego, że to niesamowita gratka zarówno dla fanów biegania, sportu i rekreacji, ale także dla miłośników militariów oraz lotnictwa, jest ilość uczestników biąrących udział w imprezie. Na starcie zameldowało się ok. 900 uczestników biegu z całej Polski.


(fot. st.chor.szt. Tomasz Gackowski)

W tym roku organizatorzy przygotowali dla uczestników bieg na dwóch dystansach: 5 i 10 km. Wśród licznych zawodników z 23. Bazy Lotnictwa Taktycznego w czołówce znalazł się plut. Sebastian Lipiec zajmując 3 lokatę w biegu na 10 kilometrów oraz ppor. Marta Dzik najlepsza wśród kobiet w biegu na 5 kilometrów.

Imprezie towarzyszyły liczne atrakcje: pokaz sprzętu wysokościowo-ratowniczego, sprzętu Grupy Wsparcia, oraz wystawa statyczna z samolotem MiG-29M. Okolicznościowe upominki dla najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach wręczyli na zakończenie imprezy organizatorzy biegu.


(fot. st.chor.szt. Tomasz Gackowski)

Zwycięzcy biegu na 5 km:
1. miejsce – Sebastian Cybula – 00:19:44
2. miejsce – Krzysztof Turyk – 00:20:33
3. miejsce – Daniel Gielo – 00:20:40
Pełne wyniki biegu na 5 km

Zwycięzcy biegu na 10 km:
1. miejsce – Paweł Grygo – 00:37:41
2. miejsce – Jędrzej Josypenko – 00:38:04
3. miejsce – Sebastian Lipiec – 00:38:21
Pełne wyniki biegu na 10 km

Galeria zdjęć

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony