Lot pożegnalny Dowódcy 22. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Malborku

Lot pożegnalny płk. pil. mgr. inż. Mirosława Zimy (fot. 22.BLT)

W dniu 12 stycznia 2022 roku o godz. 12.00 odbył się lot pożegnalny Dowódcy 22. Bazy Lotnictwa Taktycznego płk. pil. mgr. inż. Mirosława Zimy w obecności Dowódcy 1. Skrzydła Lotnictwa Taktycznego gen. bryg. dr. inż. pil. Macieja Trelki.

Płk pil. mgr inż. Mirosław Zima przejął obowiązki Dowódcy 22. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Malborku w lutym 2017 r. Jest pilotem klasy mistrzowskiej z ponad 30-letnim stażem.

W środę Dowódca 22. Bazy Lotnictwa Taktycznego wykonał swój lot pożegnalny. Usiadł za sterami samolotu szkolno-bojowego MiG-29UB o numerze 4105 z wizerunkami patrona bazy – generała Stanisława Skalskiego.

Po zakończonym locie Dowódca płk pil. mgr inż Mirosław Zima pożegnał się z samolotem, podziękował instruktorowi za wspólny lot oraz technikom za wzorowe przygotowanie samolotu do lotu, a następnie złożył meldunek o wykonaniu ostatniego lotu gen. bryg. dr. inż. pil. Maciejowi Trelce.

Zgodnie z ceremoniałem Dowódca Skrzydła złożył wpis o wykonanym locie do osobistego dziennika lotów. Uroczystość zakończyła się wspólnym odśpiewaniem Marszu Lotników oraz wpisem do kroniki pamiątkowej.

Dowódca płk pil. mgr inż. Mirosław Zima podziękował wszystkim służbom, z którymi współpracował podczas swojej ponad 34-letniej służby w powietrzu.

Krótką fotorelację z tego wydarzenia można zobaczyć na stronie www.22blt.wp.mil.pl

Źródło: 22. Baza Lotnictwa Taktycznego
comments powered by Disqus