Zwycięzca aukcji "Dzień z życia pilota F-16" XXI Finału WOŚP w Krzesinach

 Zwycięzca aukcji "Dzień z życia pilota F-16" XXI Finału WOŚP w Krzesinach

Wylicytowaną podczas ostatniego finału WOŚP aukcję „Dzień z życia pilota F-16" w 31. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach odebrał pan Dariusz (z zawodu pilot samolotów pasażerskich).

Pana Dariusza zapoznano z warunkami bezpieczeństwa i wyposażeniem sekcji wysokościowo - ratowniczej. Laureat zwiedził też pomieszczenia domku pilota 3. eskadry lotniczej. Najbardziej  oczekiwanym elementem wizyty był jednak trening z katapulty oraz wykonanie wirtualnego lotu w symulatorze myśliwca. Idealnie odwzorowana kabina samolotu F-16 wzbudziła niekłamany podziw a sam wirtualny lot dostarczył niezapomnianych wrażeń. Zapał nie słabł a pytania się nie kończyły.

Zwycięzca wykonał start, lądowanie oraz manewr tankowania w powietrzu, który okazał się nie lada wyzwaniem i przysporzył niemałe trudności. Pan Dariusz sprawdzając możliwości taktyczno - bojowe F-16 "odpalił kilka rakiet i zrzucił parę bomb". Po emocjach związanych z pilotażem przyszedł czas na obejrzenie dumy polskich Sił Powietrznych i wejście do kabiny "Jastrzębia".


Podczas wizyty towarzyszyła nam ekipa stacji TVN 24 i reporter „Głosu Wielkopolskiego", którzy rejestrowali wydarzenie. Zwycięzcę pożegnał zastępca dowódcy 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego płk Wojciech Zgrabczyński.

"To było niesamowite, przekonałem się, że lotnictwo wojskowe i cywilne to dwa różne światy. Łączy nas tylko powietrze. Pobyt na Krzesinach był dla mnie bardzo ekscytujący. Dziękuję. Liczę, że jeszcze tu wrócę" – powiedział pan Dariusz przed wyjazdem.


tekst: kpt. Marlena BIELEWICZ/rzecznik 2. SLT.; por. Piotr RADZIMSKI/31. BLT.
zdjęcia: Ryszard NAJDER

Źródło: 2 Skrzydło Lotnictwa Taktycznego
comments powered by Disqus