Wylot polskich F-16 z Łasku na kolejną edycję programu TLP (Albacete/Spain)

F-16

W dniu 2 maja br. w godzinach wczesnoporannych z 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku nastąpi wylot samolotów wielozadaniowych F-16 do hiszpańskiej bazy Albacete na jedne z najtrudniejszych i najbardziej prestiżowych szkoleń pod nazwą Tactical Leadership Programme. W szkoleniu wspólnie z polskimi SZESNASTKAMI wezmą też udział załogi MiG-29 z Mińska Mazowieckiego.

W ramach przedsięwzięcia przewiduje się spotkanie z Dowódcą 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego – płk dypl. pil. Dariuszem MALINOWSKIM oraz wyznaczonym pilotem i technikiem, którzy brali udział w poprzedniej edycji szkolenia TLP.

Media zainteresowane udziałem w przedsięwzięciu proszone są o przesłanie akredytacji (zawierających: imię i nazwisko, nazwę redakcji, adres mailowy, nr leg. prasowej, numer tel. komórkowego oraz nr wozu transmisyjnego) na adres mailowy rzecznika prasowego 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego - por. Marka KWIATKA (rzecznikprasowy32blott@sp.mil.pl) do dnia 01 maja br. (niedziela) do godz. 12.00.

Media zainteresowane wykonaniem materiału zdjęciowego i filmowego z wylotu samolotów F-16 i personelu zabezpieczającego Herkulesem, proszone są o wcześniejsze uzgodnienie godziny przyjazdu z rzecznikiem prasowym 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego pod nr tel. 515 036 722.

Więcej informacji o udziale w szkoleniu TLP na stronie 2 SLT.

kpt. Marlena BIELEWICZ
oficer prasowy 2 SLT

Źródło: 2 Skrzydło Lotnictwa Taktycznego
comments powered by Disqus