Zawody Spadochronowego Pucharu Świata w Thalgau (fot. sekcjaspadochronowa-wawel.krakow.pl)

Zawody Spadochronowego Pucharu Świata w Thalgau zakończone

Czwarte zawody Spadochronowego Pucharu Świata 2022 rozegrane zostały w austriackiej miejscowości Thalgau. Odbyły się one w dniach 26-28 sierpnia br. Ponieważ tym razem termin nie kolidował z innymi przedsięwzięciami, do Austrii pojechały aż trzy polskie drużyny: „KRAKÓW Wawel”, „Poland Military Team” i „POPS Poland”.

W tych trzech drużynach startowało aż siedmioro zawodniczek i zawodników z sekcji. Zespół „KRAKÓW Wawel” startował w składzie: Iwona Raczkiewicz, Ewa Wesołowska, Artur Gosiewski, Wiktor Król i Kamil Wójciak. W drużynie „Poland Military Team” skakał Jakub Mróz, a w drużynie „POPS Poland” Jan Mach.

Nie tylko z Polski przyjechało dużo zawodników. Jak na zawody Pucharu Świata w Thalgau startowała w tym roku rekordowa ilość drużyn, bo aż 39.

HSV Red Bull Salzburg przygotował zawody na najwyższym poziomie organizacyjnym. Zawodników wywoził na górę – znany z innych zawodów pucharowych – doskonały śmigłowiec AS 350 B3. Zarówno trening, który odbył się w czwartek, jak i pierwsze dwa dni zawodów, przebiegały w zasadzie bez zakłóceń. Każdego dnia wykonywania skoków zawodniczych wszyscy wykonali po trzy skoki. To dawało sześć rozegranych kolejek skoków i nadzieję, że uda się rozegrać wszystkie osiem kolejek.

Niestety, w niedzielę pogoda się załamała. Nie udało się wystartować ze skokami o zaplanowanej godzinie. Problemem były niskie podstawy chmur i opad deszczu. Wszystko to spowodowało, że nie udało się już rozegrać ostatnich dwóch kolejek skoków i pozostaliśmy z tym co było.

Po sześciu kolejkach skoków komisja sędziowska podała ostateczne wyniki. Zawody w Thalgau wygrał czeski zespół „CZECH REPUBLIC MILITARY TEAM I” z wynikiem 42 cm. Drugą drużyną był niemiecki zespół „SPORTFORDERGRUPPE BW TEAM I”, też z wynikiem 42 cm. Brązowy medal wywalczył drugi zespół czeski „CZECH REPUBLIC MILITARY TEAM II” z wynikiem 50 cm.

Indywidualnie złoty medal zdobyła Deborah Ferrand z Francji, z wynikiem 8 cm. Druga była – mająca taki sami wynik – Cheryl Stearns z USA. Trzecie miejsce zajęła Blanka Vojtkova z Czech, z wynikiem 11 cm.

Wśród mężczyzn najlepszy był Robin Griesheimer z Niemiec, z wynikiem 2 cm. Srebrny medal wywalczył jego rodak Stefan Wiesner, z wynikiem 3 cm. Na miejscu trzecim uplasował się Tabor Hynek z Czech, z wynikiem 6 cm.

Partnerem Głównym startu reprezentacji Krakowa w zawodach Spadochronowego Pucharu Świata Thalgau 2022 była Gmina Miejska Kraków, a Partnerem Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie. Udział zespołu „KRAKÓW Wawel” w zawodach wspierał również sponsor sekcji – spółka ORLEN Paliwa.