Warszawscy modelarze na podium podczas Mistrzostw Polski w Jedliczu k/Krosna (fot. Aeroklub Warszawski)

Podsumowanie osiągnięć warszawskich modelarzy w kategorii modeli szybowców halowych F1N w sezonie 2021

Rok 2021 to kolejny bardzo udany sezon modelarski reprezentantów Aeroklubu Warszawskiego rywalizujących w konkurencji modeli szybowców halowych F1N. Warszawscy modelarze odnosili sukcesy podczas całego cyklu rozgrywek Pucharu Polski, jak i podczas najważniejszej imprezy sezonu – na Mistrzostwach Polski.

W 2021 roku w ramach Pucharu Polski rozegrano 4 imprezy: dwie w Pyskowicach, w Hrubieszowie oraz w Grodkowie. 4 grudnia w Jedliczu k/Krosna rozegrano Mistrzostwa Polski.

W klasyfikacji końcowej Pucharu Polski modeli szybowców halowych F1N zawodnicy reprezentujący Aeroklub Warszawski dwukrotnie stawali na podium. W kategorii młodzik (do 14 lat) 3 miejsce zajął Jan Szymańczak, 5 – Wojciech Stasiulewicz, 6 – Mateusz Szymańczak. W kategorii junior młodszy (do 16 lat) 2 miejsce wywalczył Piotr Stasiulewicz. W juniorach (do lat 18) Stanisław Paciejewski został sklasyfikowany na miejscu 12. W kategorii senior na 8 miejscu rywalizację zakończył Tomasz Stasiulewicz, natomiast Bartosz Nyk na miejscu 12.

W Mistrzostwach Polski w kategorii młodzik tytuł I Wicemistrza Polski i srebrny medal wywalczył Wojciech Stasiulewicz, na najniższym stopniu podium uplasował się tym razem Jan Szymańczak, Mateusz Szymańczak był 10. W klasyfikacji drużynowej w tej kategorii wiekowej nasi reprezentanci nie dali szans rywalom i stanęli na najwyższym stopniu podium.

W dodatkowej klasyfikacji F1N Standard (rozgrywanej po raz pierwszy w tym roku i dedykowanej wyłącznie kategorii młodzik) Wojciech Stasiulewicz zajął 1 miejsce, Jan Szymańczak – 2, Mateusz Szymańczak – 7 miejsce.

5 miejsce w swojej kategorii zdobył Piotr Stasiulewicz, natomiast cała drużyna (w składzie oprócz Piotra wystąpili Mikołaj Zawistowski i Bartosz Grabarczyk) wywalczyła tytuł Drużynowego I Wicemistrza Polski.

W kategorii senior Bartosz Nyk zajął 4 miejsce, Tomasz Stasiulewicz był 12, a Stanisław Paciejewski 14 (wszyscy drużynowo zajęli 3 miejsce).

Wszystkim zawodnikom dziękujemy za wspaniałą sportową rywalizację i gratulujemy osiągniętych wyników!