Przejdź do treści
Muzyczne Akrobacje
Źródło artykułu

Głosuj na „Muzyczne akrobacje”

8 listopada bieżącego roku. zakończył się drugi etap konkursu „Dom z Wyższą Kulturą”. Konkurs organizowany jest przez Alior Bank, Newsweek, Fakt i Narodowe Centrum Kultury, a główną nagrodą jest 15.000 PLN na organizację projektu. Ponadto najlepszy projekt i jego organizator opisany zostanie w tygodniku Newsweek.

Spośród blisko 200 projektów nadesłanych z domów Kultury z całej Polski, Kapituła Konkursu wyłoniła 22, które ostatecznie zakwalifikowały się do finału. Z przyjemnością informujemy, że do tej grupy wybrano między innymi projekt Bemowskiego Centrum Kultury, pt. „Muzyczne akrobacje”. Dotyczy on organizacji i przeprowadzenia cyklu zajęć szkoleniowych w zakresie pilotażu modeli zdalnie sterowanych do rytmów muzyki. Dokładny opis projektu poniżej lub na stronie Organizatorów. Ostatni etap konkursu, to codzienne głosowania internetowe.

O dalszych losach ciekawego projektu, adresowanego do dzieci, młodzieży szkolnej i studentów z Bemowa, mogą więc zdecydować Internauci.

Każdy Internauta może oddać głos na projekt Bemowskiego Centrum Kultury klikając "GŁOSUJ NA TEN PROJEKT" na stronie Newsweek'a

Głosować można CO 24 GODZINY codziennie – do 29 listopada (do godz. 12.00).

Niech wygrają Muzyczne Akrobacje z Bemowa!!! Głos każdego Internauty na wagę złota!

OPIS PROJEKTU
Projekt dotyczy organizacji i przeprowadzenia cyklu zajęć szkoleniowych w zakresie pilotażu modeli zdalnie sterowanych do rytmów muzyki. To nowa konkurencja modelarstwa lotniczego, "wymyślona" przez Międzynarodową Federację Lotniczą FAI dla promocji pięknego sportu lotniczego. FAI włączyła Muzyczne Akrobacje do programu Światowych Igrzysk Lotniczych WAG, które odbędą się w roku 2013. 1. Rozesłanie informacji (m.in. programu, regulaminu) do placówek oświatowo-wychowawczych z terenu Dzielnicy Bemowo. 2. Prowadzenie serwisu informacyjnego na stronie internetowej www.artbem.pl, połączone z szeroką kampanią informacyjną w mediach warszawskich (prasie, radiu i tv). 3. Zorganizowanie 2 stanowisk symulatora lotu w siedzibie BCK - dla przeprowadzenia naboru uczestników. 4. Nabór kandydatów na modelarzy-pilotów, spośród 200-300 osób. 5. Uzgodnienia z Dyrekcją OSiR Bemowo spraw związanych z udostępnieniem hali sportowej na treningi oraz dla przeprowadzenia konkursu finałowego. 6. Rozpoczęcie warsztatów szkoleniowych dla wybranej w trakcie naboru grupy kandydatów na pilotów, w liczbie 20-30 osób. 7. Wystosowanie do oficjalnych gości, sponsorów i patronów zaproszeń do obejrzenia konkursu i wzięcia udziału w uroczystym zakończeniu warsztatów Muzyczne Akrobacje. 8. Przygotowanie hali do przeprowadzenia konkursu finałowego Muzycznych Akrobacji z udziałem wszystkich uczestników (biuro, obsługa sędziowska i komputerowa oraz zaplecze techniczne). 9. Przeprowadzenie konkursu podsumowującego warsztaty Muzyczne Akrobacje. 10. Przygotowanie informacji prasowej wraz z wynikami i ewaluacją warsztatów i konkursu finałowego - dla mediów, na potrzeby własnego serwisu internetowego i serwisów partnerów. 11. Opracowanie raportu, uwzględniającego zalecenia ALIORBANK, z przeprowadzenia imprezy.

CEL PROJEKTU I PLANOWANE REZULTATY
Organizator zakłada następujące cele i rezultaty: 1. Dokonanie naboru kandydatów na modelarzy-pilotów, spośród dzieci i młodzieży (w tym także osób niepełnosprawnych) w wieku 9-25 lat. Zakłada się, że dzięki profesjonalnemu symulatorowi lotu będzie możliwe wyłonienie najlepszych kandydatów do Muzycznych Akrobacji. Osoby, które nie zostaną zakwalifikowane będą mogły skorzystać z oferty zajęć modelarskich w pracowni Aeromdelklubu artbem. 2. Zorganizowanie warsztatów (teoria, budowa modeli i loty treningowe), które pozwolą wybranej grupie 20-30 osób zbudować 7-10 modeli z wyposażeniem i opanować Muzyczne Akrobacje w stopniu podstawowym. 3. Zorganizowanie i przeprowadzenie sędziowanego konkursu Muzycznych Akrobacji dla uczestników warsztatów. Zakłada się, że 5 najlepszych pilotów wejdzie do składu reprezentacji Aromodelklubu artbem na Mistrzostwa Polski organizowane w 2012 roku i będzie miało szansę rywalizacji o wejście do reprezentacji Polski na Światowe Igrzyska Lotnicze (WAG FAI-2013). Dodatkowo najlepsza 5 otrzyma roczny karnet na zajęcia w Aeromodelklubie ze zniżką 50%. 4. Popularyzacja wśród dzieci i młodzieży modelarstwa lotniczego, będącego skuteczną formą wychowania i edukacji politechnicznej. Planowany rezultat, to istotne uzupełnianie procesów edukacyjnych młodzieży w szkołach i na uczelniach. 5. Oddziaływanie na opinię publiczną, tj. uświadamianie rodzicom, opiekunom i kierownictwom instytucji odpowiedzialnych za sprawy sportu, że modelarstwo lotnicze ze swoimi walorami w pełni zasługuje na miano sportu o wysoce edukacyjnym charakterze. Zakłada się wzrost zainteresowania rodziców zapisami na zajęcia modelarskie w Bemowskim Centrum Kultury. 6. Uczestnicy warsztatów, jak i widzowie należą do różnych grup wiekowych i społecznych, co stwarza kapitalne warunki dla integracji pokoleniowej. Ponadto małe lotnictwo jest bardzo często sportem pokoleniowym, w którym pasja ojca przechodzi na syna. 7. Bemowskie Centrum Kultury jest wrażliwe na sytuację osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. Z tego powodu w naszej instytucji takie osoby uczestniczą w zajęciach na preferencyjnych warunkach łącznie z udziałem w różnego rodzaju imprezach. 8. Ze względu na dużą innowacyjność projektu, planujemy kontynuować organizację warsztatów (szkółki pilotów) w latach następnych. Przewidujemy, że w naborze do "Muzycznych Akrobacji" weźmie udział 200-300 osób. Szacowana liczba widzów, którzy przyjdą oglądać sędziowany konkurs Muzycznych Akrobacji - 2.000 (wstęp wolny).

JAK CHCESZ POINFORMOWAĆ SPOŁECZNOŚĆ LOKALNĄ O PROJEKCIE?
1. Promocja imprezy za pomocą 700 egz. profesjonalnego plakatu, kolportowanego na terenie dzielnicy. 2. W drodze korespondencji elektronicznej - maile do adresatów z oficjalnej bazy danych BCK. 3. Za pomocą serwisów internetowych - własnego i oficjalnych partnerów. 4. Anonsami w prasie warszawskiej i lokalnej, w oficjalnej gazecie Urzędu Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy oraz na łamach miesięczników modelarsko-lotniczych (druk plakatu wraz z informacją). 6. Za pomocą e-plakatu emitowanego na telebimie, na budynku Ratusza Bemowo.

OPIS INSTYTUCJI KULTURY
Bemowskie Centrum Kultury w Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy rozpoczęło swoją działalność w marcu 2006 roku. Skupia wokół siebie amatorski ruch artystyczny dzieci, młodzieży i dorosłych z całej Warszawy a w szczególności z Dzielnicy Bemowo. BCK zorganizowało już wiele imprez artystycznych, które cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców. Należy również wspomnieć, że Bemowskie Centrum Kultury jest otwarte dla osób niepełnosprawnych oraz przystosowane zarówno pod względem architektonicznym jak i programowym. Nasza oferta obejmuje: Stałe i cykliczne imprezy: - Koncerty Rodzinne - Kameralna Scena Warszawy - Przeglądy Amatorskich Zespołów Artystycznych Osób Niepełnosprawnych - Integracyjny Festiwal Muzyki Młodzieżowej - Ogólnopolskie Zawody Latających Makiet Samolotów, pn. "Dni Małego Lotnictwa" - Regionalny i Ogólnopolski Konkurs Młodych Artystów FAI (światowa akcja edukacyjna Międzynarodowej Federacji Lotniczej) - Latawcowe Mistrzostwa Warszawy, pn. "Latawce na Bemowie" - Mistrzostwa Warszawy Modeli Balonów, pn. Sport Balonowy dla Dzieci - Spotkania z ludźmi lotnictwa, pn. "Leci z nami pilot" Zadania Bemowskiego Centrum Kultury: Działalność kulturalną zapewniamy w wielu sekcjach: Aeromodelklub Taniec Literatura Dziennikarstwo Teatr Muzyka Plastyka Poza ramami Multimedia Grafika cyfrowa Bemowskie Centrum Kultury służy pomocą, wiedzą i doświadczeniem ludziom, instytucjom i organizacjom pozarządowym zajmującym się problematyką kultury.


FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony