Polska dryżyna na otwarciu Mistrzostw Europy Mikrolotów

Sukcesy Polaków na Mistrzostwach Europy Mikrolotów

Dziś, po ostatnim dniu rozgrywania konkurencji, Dariusz Kędzierski i Anja Tatarczuk (Aeroklub Szczeciński) wywalczyli w klasie samolotów brązowy medal, startując na samolocie 3xtrim, produkowanym w Bielsko-Białej. Rodzeństwo Jurkiewiczów, w klasie motolotni dwuosobowych zdobyli w-ce mistrzostwo Europy.

Rozegrano łącznie 15 konkurencji, w dniu wczorajszym 3 konkurencje zostały odwołane ze względu na pogodę. Mierzyliśmy się z nawigacją, precyzją oraz zadaniami ekonomicznymi i prędkościowymi. Polacy w klasyfikacji drużynowej zajęli wysokie, jak na 6 startujących załóg, czwarte miejsce.

Pozostałe miejsca Polaków: bracia Ruks na motolotni – 5 miejsce, M. Szurgot i M. Jarmuszczak na samolocie 7 miejsce, oraz 12 i 15 lokatę w klasie motolotni jednoosobowych.

Na zdjęciu:Dariusz Kędzierski i Anja Tatarczuk, fot. R. Ruks

Mistrzostwa trwały od poprzedniej soboty, łącznie startowało 12 krajów, wystawiając 58 załóg. W klasie samolotów startowało 17 drużyn, Polacy do ostatniego dnia walczyli z Hiszpanami o brązowy medal.