Zawody modeli szybowców halowych F1N w Pyskowicach (fot. aeroklub.waw.pl)

Osiągnięcia modelarzy Aeroklubu Warszawskiego w 2020 roku

Aeroklub Warszawski zaprezentował osiągnięcia swoich modelarzy w konkurencji modeli szybowców halowych F1N w roku 2020.

Za modelarzami AW kolejny bardzo udany sezon modelarski. Wyniki osiągnięte w roku 2020, podobnie jak w poprzednim, potwierdziły, że członkowie Sekcji Modelarskiej Aeroklubu Warszawskiego należą do ścisłej krajowej czołówki w konkurencji modeli szybowców halowych F1N.

Bardzo dobrze zaprezentowali się zarówno w całym cyklu rozgrywek Pucharu Polski, jak i podczas najważniejszej imprezy sezonu – na Mistrzostwach Polski. Pomimo zaistniałej sytuacji epidemicznej z zaplanowanych 11 imprez w ramach Pucharu Polski rozegrano aż 7. Wzorem ostatnich lat cały sezon podzielony był na 2 rundy: wiosenną i jesienną. W rundzie wiosennej modelarze AW startowali w Hrubieszowie, Grodkowie, Krakowie, Pyskowicach (tu dwukrotnie) i Zielonce, natomiast w rundzie jesiennej tylko w Jedliczu k/Krosna. Tam 12 grudnia rozegrano finałową – 7 imprezę w ramach tegorocznego skróconego cyklu Pucharu Polski, a dzień później, w tej samej hali, odbyły się Mistrzostwa Polski.

W klasyfikacji końcowej Pucharu Polski zawodnicy reprezentujący Aeroklub Warszawski zajęli wysokie lokaty – 3-krotnie stawali na podium. W kategorii młodzik (do 14 lat) 5 miejsce zajął Wojciech Stasiulewicz, 6 – Jan Szymańczak, 7 – Mateusz Szymańczak. W kategorii junior młodszy (do 16 lat) 4 miejsce wywalczył Tomasz Budzik. W juniorach  (do lat 18) Stanisław Paciejewski zdobył 2 miejsce, a Piotr Stasiulewicz – miejsce 3. W kategorii senior na miejscu 2 uplasował się Bartosz Nyk, na 6 rywalizację zakończył Jacek Budzik, a Tomasz Stasiulewicz na miejscu 9.

W Mistrzostwach Polski w kategorii młodzik tytuł I Wicemistrza Polski wywalczył Jan Szymańczak (drużynowo 2 miejsce), Wojciech Stasiulewicz był 6 (drużynowo 2 miejsce), a 11 zajął Mateusz Szymańczak.  Miejsce 2 w kategorii junior zdobył Piotr Stasiulewicz (drużynowo 1 miejsce). Z brązowym medalem rywalizację zakończył w kategorii senior Bartosz Nyk (drużynowo 1 miejsce), Tomasz Stasiulewicz był 8, a Stanisław Paciejewski 9 (obaj drużynowo wywalczyli 1 miejsce).

Skład reprezentacji Aeroklubu Warszawskiego podczas tegorocznych Mistrzostw Polski w Jedliczu k/Krosna (oprócz wyżej wymienionych zawodników) uzupełniali: Patryk Zalewski, Adam Rączkowski, Szymon Żmuda, Mikołaj Zawistowski i Kajetan Twardowski.

Wszystkim zawodnikom dziękujemy za wspaniałą sportową rywalizację i gratulujemy osiągniętych wyników!

Pełny skład i osiągnięcia drużyny reprezentującej Aeroklub Warszawski na zawodach ogólnopolskich w kategorii Modeli Szybowców Halowych F1N w sezonie 2020 AW zaprezentował tu -> Osiągnięcia drużyny AW w F1N 2020

Więcej zdjęć z modelarzy AW w konkurencji modeli szybowców halowych F1N w roku 2020 można zobaczyć na stronie www.aeroklub.waw.pl