Przejdź do treści
Źródło artykułu

Załoga policyjnego Black Hawka przekierowana z ćwiczeń Renegade/Sarex-22 do gaszenia pożaru lasu

Załoga policyjnego Black Hawka, która brała udział w ćwiczeniach Renegade/Sarex-22 nad Zalewem Zegrzyńskim, została przekierowana do gaszenia ponad 100 ha pożaru lasu w powiecie grójeckim - poinformowała mł. insp. Anna Kędzierzawska z Biura Komunikacji Społecznej KGP.

Jak wcześniej informowała Komenda Głowna PSP, strażacy i leśnicy szacują powierzchnię pożaru lasu w powiecie grójeckim na ok. 100 hektarów. Na miejsce wysłano 45 samochodów, 160 strażaków oraz dwa samoloty gaśnicze Lasów Państwowych. Do akcji włączono również załogę policyjnego Black Hawka z ratownikami wysokościowymi PSP.

Mł. insp. Anna Kędzierzawska z Biura Komunikacji Społecznej KGP powiedziała PAP, że do akcji została przekierowana policyjna załoga, która w czwartek brała udział w ćwiczeniach Renegade/Sarex-22 nad Zalewem Zegrzyńskim.

Policjanci i strażacy gaszą pożar z policyjnego śmigłowca wykorzystując zakupione przez PSP tzw. bambi-bucket, czyli zbiorniki na wodę o dużej pojemności. Obecnie na miejscu wykorzystywany jest zbiornik o pojemności 3 tys. litrów, ten sam, który w sierpniu ubiegłego roku wykorzystywano do gaszenia pożarów w Turcji.

Ćwiczenia taktyczno-specjalne Renegade/Sarex-22 rozpoczęły się 9 maja. Chodzi o ćwiczenia z zakresu przeciwdziałania zagrożeniom terrorystycznym z powietrza oraz prowadzenia akcji poszukiwawczo-ratowniczych na obszarze lądowym i morskim. Ćwiczenia potrwają do 13 maja.(PAP)

Autor: Marcin Chomiuk

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Czytaj więcej

lotnictwo komunikacyjne
Podczas praktyk uczą cię, żebyś na daną sytuację miał przygotowane różne plany działania. Instruktor podaje jakiś przykład i pyta: „Jaki ma pan/pani plan na to?”. Odpowiadasz, że zrobisz to i to. I on wtedy mówi: „To całkiem niezły plan, ale co, jeśli tego nie da...
lotnictwo GA
Zapraszamy do lektury kolejnego odcinka cyklu „Lotniska/lądowiska GA warte odwiedzenia", w którym przedstawiamy interesujące obiekty lotnicze naszego kraju, nie zawsze szerzej znane środowisku lotniczemu.
lotnictwo GA
Firma Westwings zgodnie z zamierzeniami uruchomiła pod koniec 2021 roku swój pierwszy klub pilota w Polsce, oferując pilotom z licencją dostęp do wynajmu samolotów Piper Warrior II bazowanych w Porcie Lotniczym Poznań-Ławica. Założyciel firmy Michał Zienkiewicz prezentuje...
lotnictwo GA
W ostatnich dniach ukazały się zmiany AIP AIRAC AMDT 251, MIL AIRAC AMDT 142, VFR AIP AIRAC AMDT 153.

Nasze strony