Przejdź do treści
A319 linii American Airlines w locie (fot. Eric Salard, CC BY-SA 2.0, Wikimedia Commons)
Źródło artykułu

USA: samolot musiał zawrócić na lotnisko gdy w trakcie lotu pasażer próbował otworzyć drzwi wyjściowe

Samolot amerykańskich linii lotniczych American Airlines, lecący do Chicago, musiał zawrócić na lotnisko odlotu w Albuquerque w stanie Nowy Meksyk po tym, jak jeden z pasażerów próbował otworzyć drzwi w trakcie lotu – podały w środę amerykańskie media.

Na nagraniu udostępnianym w mediach społecznościowych widać, jak inni pasażerowie uniemożliwiają mężczyźnie odblokowanie klamki jednych z drzwi wyjściowych. Samolot w tym czasie był na wysokości prawie 8000 metrów i w związku z tym incydentem musiał zawrócić.

"Lot nr 1219 linii American Airlines powrócił bezpiecznie na międzynarodowe lotnisko Sunport w Albuquerque w Nowym Meksyku po tym, jak załoga zgłosiła zakłócenie spowodowane przez pasażera" – podała na swojej stronie internetowej amerykańska Agencja Lotnictwa Cywilnego (FAA).

Jak informuje ABC, jeden z pasażerów stwierdził, że mężczyzna "opuścił już mechanizm zabezpieczający i trzymał obie ręce na dźwigni". "Był dużym facetem, dał już radę i nie wiem, co było słychać, ale była różnica ciśnienia, jakby syk" – opisywał.

Według danych FAA liczba niesfornych pasażerów lotniczych gwałtownie wzrosła w ostatnich latach, a w 2021 roku zanotowano rekordową ilość 6 tys. incydentów w samolotach. W latach 2022 i 2023 liczba ta spadła trzykrotnie.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony