Przejdź do treści
Źródło artykułu

Ukraińskie wojsko: strąciliśmy śmigłowiec Mi-24, który zaatakował Nju-Jork

Rosyjski śmigłowiec bojowy Mi-24 został strącony w pobliżu Nju-Jorku w obwodzie donieckim na wschodzie Ukrainy - poinformowała na Facebooku 24. Samodzielna Brygada Zmechanizowana imienia króla Daniela Halickiego.

"Śmigłowiec wroga próbował przeprowadzić atak ogniowy na wioskę Nju-Jork, lecz został zatrzymany przez strzelca przeciwlotniczego dywizjonu rakietowo-artyleryjskiego 24. Brygady celnym strzałem z pocisku Igła. Po trafieniu wrogi śmigłowiec rozbił się na terytorium kontrolowanym przez wroga w pobliżu tymczasowo okupowanej Horliwki" – czytamy w powiadomieniu (https://tinyurl.com/2p8xffc2). "Najeźdźcom życzymy: niech im ziemia lekką będzie" – dodano we wpisie.

Mi-24 (w kodzie NATO Hind) to ciężki śmigłowiec bojowy opracowany w Związku Radzieckim i produkowany tam do 1989 roku. Śmigłowce tego typu ma dziś na wyposażeniu około 50 państw.

Igła (oznaczenie NATO SA-18 Grouse) to ręczny, naprowadzany na podczerwień system pocisków ziemia-powietrze produkowany w Związku Radzieckim, a później w Rosji.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony