3rd FAI WORLD SAILPLANE GRAND PRIX FINAL

Wyniki 4 konkurencji Mistrzostw Świata w wyścigach szybowcowych

Sebastian Kawa wywalczył czwarte miejsce. W klasyfikacji generalnej zajmuje drugie miejsce. Stanisław Wujczak doleciał do mety jako 11 i nie zdobył punktów w dzisiejszej konkurencji.

Zadaniem dnia był przelot prędkościowy o długości 240,5 km.  Linia startu lotnego została otwarta o godzinie 15:00 (19:00 czasu polskiego). Warunki pogodowe pozwoliły dzisiaj uzyskać średnie prędkości ponad 120 km/h. Podobnie jak wczoraj piloci pokonywali trasę nisko nad zboczami. Obydwaj nasi Reprezentanci od początku utrzymywali się w czołówce. W połowie trasy kilku rywali odskoczyło na około 5 km. Sebastian Kawa w końcowej części trasy zaczął sprawnie odrabiać straty. Przegonił kilku rywali. Stanisław Wujczak znalazł się nieco niżej i został wyprzedzony przez trzech Austriaków zaledwie o 20 sekund
Wyniki czwartej konkurencji przedstawiają się następująco:

1. Mario Kiessling Ventus 2 GER 10 pkt
2. Uli Schwenk Ventus 2 GER 8 pkt
3. Carlos Rocca Ventus 2 CHI 7 pkt
4. Sebastian KAWA Diana 2 POL 6 pkt
11.Stanisław WUJCZAK ASG 29 POL 0 pkt

Kolejność w klasyfikacji generalnej po czterech konkurencjach wygląda następująco:

1. Mario Kiessling Ventus 2 GER 33 pkt
2. Sebastian Kawa Diana 2 POL 31 pkt
3. Carlos Rocca Ventus 2 CHI 26 pkt
4. Thomas Gostner Diana 2 ITA 25 pkt
7. Stanisław WUJCZAK ASG 29 POL 8 pkt

Jesteśmy na półmetku mistrzostw. Mimo utraty prowadzenia Sebastian Kawa jest w bardzo dobrej sytuacji. Strata do lidera jest minimalna. Przewaga nad kolejnymi zawodnikami jest spora. Stanisław Wujczak ciągle zachowuje szanse na wyższe miejsce w klasyfikacji generalnej. Szanse na medal zmalały. W wyścigach szybowcowych wszystko może się zdarzyć. Nie tracimy nadziei.

i na witrynie naszej ekipy: skn.szybowce.pl dział „zawody/ 3 Światowe Grand Prix Szybowcowe/ aktualności"