Przejdź do treści
A320neo i A321neo w barwach Uzbekistan Airways w locie (fot. Airbus)
Źródło artykułu

Uzbekistan Airways zamówiły 12 samolotów z rodziny A320neo

Linie Uzbekistan Airways, uzbecki przewoźnik narodowy, złożyły w firmie Airbus wiążące zamówienie na 12 odrzutowców z rodziny A320neo (osiem A320neo i cztery A321neo). Nowe maszyny dołączą do floty przewoźnika, składającej się już z 17 samolotów z rodziny Airbus A320. Wybór silników zostanie dokonany przez linię na późniejszym etapie.

Uzbeckie maszyny z rodziny A320neo będą wyposażone w kabinę Airbus Airspace, zapewniającą najwyższy komfort podróży w kategorii samolotów wąskokadłubowych. Przewoźnik planuje przy ich pomocy rozwinąć krajową i międzynarodową siatkę połączeń.

„Podpisana z Airbusem umowa to nowy krok w strategii modernizacji naszej floty. Chcemy zaoferować pasażerom podróże najnowocześniejszymi i najbardziej komfortowymi samolotami. Zarazem nowe, oszczędne odrzutowce z rodziny A320neo pomogą nam w dalszym rozszerzaniu i wzmacnianiu obecności w Azji Środkowej, a także w rozwoju krajowej i międzynarodowej siatki połączeń”, powiedział Ilhom Makhkamov, prezes zarządu Uzbekistan Airways.

„Nasza współpraca z Uzbekistan Airways sięga 1993 roku. Cieszymy się, że nasz klient ponownie wybrał rodzinę samolotów A320neo. Widzimy duży potencjał wzrostu w regionie Azji Centralnej w nadchodzących latach. Nowoczesny i wydajny A320neo pozwoli Uzbekistan Airways czerpać korzyści z tego wzrostu i odgrywać znaczącą rolę w tym regionie”, powiedział Christian Scherer, dyrektor handlowy i dyrektor ds. międzynarodowych w Airbusie.

Rodzina A320neo wykorzystuje najnowsze technologie, w tym silniki nowej generacji i sharklety, które razem zapewniają co najmniej 20-procentowe redukcje w zużyciu paliwa i emisji CO2. Przy ponad 8600 samolotach zamówionych przez ponad 130 klientów maszyny z rodziny A320neo są najpopularniejszymi samolotami pasażerskimi na świecie.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony