Przejdź do treści
Źródło artykułu

Trzy potencjalne lokalizacje wyścigów Air Race. Kolejna edycja zawodów w 2025 r.

Stowarzyszenie Reno Air Racing Association (RARA) ogłosiło trzy lokalizacje ubiegające się o to, aby w przyszłości stać się organizatorem wyścigów lotniczych Air Race (NCAR). Trzy miasta będące finalistami konkursu to Casper w stanie Wyoming., Pueblo w stanie Kolorado i Roswell w stanie Nowy Meksyk. National Championship Air Races to jedyne w swoim rodzaju zawody lotnicze, które przynoszą gospodarzom szacunkowo 100 mln dolarów rocznego wpływu ekonomicznego.

„Byliśmy przytłoczeni niesamowitymi, pozytywnymi opiniami, jakie otrzymaliśmy od sześciu społeczności licytujących się celem zorganizowania krajowych wyścigów lotniczych” – powiedział Fred Telling, prezes zarządu dla Stowarzyszenia Reno Air Racing. „Było wiele elementów do rozważenia i chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom, którzy poświęcili czas i wysiłek, aby złożyć swoje starannie przemyślane propozycje. Dzięki rygorystycznemu procesowi weryfikacji mamy pewność, że jedna z tych trzech lokalizacji zapewni odpowiednią mieszankę elementów, których potrzebuje nasze wydarzenie.”

W kwietniu 2023 r., Stowarzyszenie Reno Air Racing Association rozesłało po całych Stanach Zjednoczonych propozycje w celu znalezienia przyszłej siedziby dla Air Race. W konferencji oferentów wzięło udział jedenaście miast, z których kompletne propozycje złożyło sześć. Wyścigi ponownie mają zostać zorganizowane w 2025 r.

Niektórzy członkowie zarządu RARA, przedstawiciele pilotów klasy i inni uczestnicy komisji przeprowadzili serię wizyt w terenie w każdej z lokalizacji, aby ocenić możliwość zorganizowania w ich obiektach najważniejszej imprezy wyścigów lotniczych. Pod uwagę wzięto niezliczoną ilość czynników, w tym zdolność obiektów do przyjęcia dużej publiczności, obsługi setek samolotów i obsługi dużego toru wyścigowego potrzebnego do zorganizowania wydarzenia. 

Ostateczna decyzja w sprawie przyszłej siedziby Air Race ma zostać podjęta w kwietniu 2024 r. 

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.airrace.org

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony