Thales dostarczy Katarowi wojskowy system komunikacji satelitarnej

Mirage 2000 należący do Qatar Air Force

Thales podpisał kontrakt na dostarczenie katarskim siłom zbrojnym wojskowego systemu komunikacji satelitarnej.

Segment naziemny dostarczony przez Thales umożliwi wojskom lądowym i morskim Kataru komunikację dalekiego zasięgu w celu zwiększenia bezpieczeństwa narodowego i ochrony najważniejszych interesów kraju.

Systemy komunikacji satelitarnej stanowią ważną część zdolności sił zbrojnych do przesyłania sygnałów i danych na obszarze działań. Wojskowa sieć satelitarna uzupełnia istniejące systemy komunikacji radiowej. W rezultacie Thales dostarczy systemy niezbędne do nadawania i odbierania sygnałów za pośrednictwem satelitów oraz do przetwarzania danych na ziemi.

Rozwiązanie oparto na opracowanej przez Thales technologii System 21, która zapewnia bezpieczną i szybką transmisję danych. System został sprawdzony i zastosowany w kilku krajach NATO.

Centrum operacji sieciowych, również dostarczone przez Thales, będzie używane do planowania i zarządzania całym systemem, którego operatorem będą katarskie siły zbrojne.

Rozwiązanie będzie zgodne z innymi systemami komunikacyjnymi w służbie Kataru, m.in. z wojskowymi radiotelefonami i sieciami stacjonarnymi.

Rozwiązanie zostanie dostarczone „pod klucz”, a łączone zespoły zagwarantują transfer umiejętności od firmy Thales do klienta.

Potwierdzeniem kompetencji firmy w tym sektorze jest pełnienie kluczowej roli w kilku dobrze znanych programach:
- główny wykonawca odpowiedzialny za wdrożenie naziemnego segmentu francuskiego systemu Syracuse III,
- zarządzanie i monitorowanie łączy satelitarnych dla sił NATO w Afganistanie (ISAF*),
- produkcja terminali satelitarnych zapewniających bezpieczną komunikację o wysokiej przepustowości dla firmy Yahsat w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Najnowszy kontrakt umacnia firmę Thales na pozycji globalnego lidera w dziedzinie wojskowych systemów komunikacji satelitarnej.

* ISAF: International Security Assistance Force

Thales z systemami komunikacji satelitarnej
Thales jest czołowym globalnym dostawcą kompleksowych systemów komunikacji satelitarnej dla sił lądowych, powietrznych i morskich, które wykorzystują satelity cywilne i wojskowe.

Firma jest głównym wykonawcą odpowiedzialnym za wdrożenie naziemnego segmentu i sieci francuskiego systemu Syracuse III. Thales odpowiada też za integrację sieci Astride/Syracuse i jest głównym wykonawcą ruchomych stacji komunikacyjnych Venus opartych na transporterze opancerzonym VAB, z których korzysta armia francuska.

Od 2001 r. spółka Thales Alenia Space dostarczyła 15 satelitów wojskowych lub podwójnego zastosowania siłom zbrojnym we Francji, Włoszech, Niemczech, Brazylii i na Bliskim Wschodzie.

System transmisji satelitarnej Thales System 21 oferuje ochronę przed zakłóceniami, jest zgodny ze standardami NATO i został wdrożony we Francji oraz innych krajach członkowskich NATO.

O Grupie Thales
Firma Thales to światowy lider technologiczny w sektorze lotniczym, kosmicznym i obronnym, a także w dziedzinie bezpieczeństwa oraz transportu. Firma zatrudnia 65 000 pracowników w 56 krajach i osiągnęła dochody na poziomie 14,2 miliarda euro. Dzięki personelowi 22 500 inżynierów i naukowców firma Thales dysponuje wyjątkowymi możliwościami w zakresie projektowania, opracowywania i wdrażania wyposażenia, systemów i usług spełniających najbardziej złożone wymagania dotyczące bezpieczeństwa. Firma Thales działa aktywnie w wymiarze globalnym, prowadząc oddziały na całym świecie, które współpracują z klientami jako partnerzy lokalni.

Źródło: THALES
comments powered by Disqus