3rd FAI WORLD SAILPLANE GRAND PRIX FINAL

Sebastian KAWA wygrał drugą konkurencję mistrzostw

Sebastian Kawa z dużą przewagą wygrał drugą konkurencję mistrzostw. W klasyfikacji generalnej awansował na pierwsze miejsce. Stanisław Wujczak (Aeroklub Leszczyński) zajął dzisiaj ósme miejsce.

Zadaniem dnia był przelot prędkościowy o długości 324,1 km.

Linia startu lotnego została otwarta o godzinie 15:15 (19:15 czasu polskiego). Warunki pogodowe były dzisiaj zdecydowanie gorsze niż wczoraj. Piloci latali na bardzo małej wysokości. Wznoszenia były bardzo słabe i trudne do zlokalizowania. Efektem są dużo mniejsze średnie prędkości i późny powrót zawodników na metę. Warunki panujące na trasie wymagały od zawodników ogromnej odporności psychicznej i wspięcia na wyżyny umiejętności. Konkurencję ukończyło tylko 9 zawodników.