Przejdź do treści
Dostarczanie przesyłki za pomocą drona (fot. Skyports Drone Services)
Źródło artykułu

Royal Mail uruchamia usługę dostarczania poczty za pomocą drona na Orkady

Odległe społeczności na Orkadach, archipelagu na dalekiej północy Szkocji, jako pierwsze w Wielkiej Brytanii otrzymały usługę dostarczania poczty za pomocą dronów.

Uruchomienie próbne potrwa początkowo trzy miesiące, ale może zostać przedłużone, jeśli się powiedzie. Usługa jest obsługiwana we współpracy ze Skyports Drone Services i będzie wykorzystywać drony DLV-2 wyprodukowane przez Speedbird Aero, brazylijskiego twórcę rozwiązań w zakresie mobilności powietrznej. Niewielkie, bezzałogowe samoloty są w stanie przewozić paczki o wadze do 6 kilogramów.

Poczta będzie leciała ze Stromness, po zachodniej stronie głównej wyspy Orkadów, na sąsiednie wyspy Hoy i Graemsay, gdzie zostanie dostarczona do ostatecznych odbiorców przez lokalny urząd pocztowy.

Ten pionierski projekt jest wspierany przez Connected Places Catapult, akcelerator projektów rozwoju miejskiego i regionalnego oraz innowacji w zakresie mobilności, a także otrzymał dofinansowanie z Funduszu Innowacji Towarowych Departamentu Transportu.

Dostarczanie przesyłki za pomocą drona (fot. Royal Mail, Facebook)

(fot. Royal Mail, Facebook)

Jednym z celów projektu, oprócz potencjalnych korzyści i redukcji emisji, jest potwierdzenie słuszności koncepcji szerszego wykorzystania bezzałogowych statków powietrznych do dostarczania poczty i paczek.

Orkady stały się jednym z brytyjskich poligonów testowych dla nowych koncepcji lotniczych, nie tylko w dziedzinie rozwoju dronów, ale także jako baza do testowania kilku różnych koncepcji lotnictwa niskoemisyjnego.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony