Przejdź do treści
Źródło artykułu

Przesłuchanie CEO Boeinga: Kiedy korporacyjne hasła spotykają się z brutalną rzeczywistością

Hasła globalnych korporacji, są jak reklamy chipsów przed meczem piłkarskim – trudno się im oprzeć. Jako że wymyślają je wielcy ludzie za wielkie pieniądze, brzmią fantastycznie uspakajając opinię publiczną i zapewniając, że produkty tej czy tamtej firmy są najbezpieczniejsze, najlepsze, najpyszniejsze, najzdrowsze, naj….

Weźmy dla przykładu „Globalną strategię równości, różnorodności i włączenia” - hasło, maksymę firmy Boeing, z jej głównej strony:

Każdy członek naszego globalnego zespołu wnosi do Boeinga coś wyjątkowo cennego, a my stajemy się silniejsi, gdy każdy ma możliwość wniesienia swojego wkładu. Nadal podejmujemy znaczące kroki, aby stworzyć otwarte i pełne szacunku środowisko, w którym każdy czuje się mile widziany nie tylko w Boeingu, ale także w okolicznych społecznościach, w których żyjemy. Kultura integracji Boeinga obejmuje tworzenie środowiska, które zatrzymuje i przyciąga największe talenty na świecie, a także inspiruje każdego członka zespołu do wykonywania najlepszej pracy i rozwijania kariery, jednocześnie wywierając pozytywny wpływ na świat.

Mając tak wspaniałe zaplecze ludzi, historię wielkiej firmy która odmieniła lotnictwo na całym świecie, w XXI wieku, dochodzi do dwóch kolejnych katastrof najnowszych konstrukcji samolotu Boeing MAX, wyprodukowanego od „początku”. Jak to się dzieje, że z samolotu wypadają drzwi? Jak to się dzieje, że kolejne śledztwa obnażają system w taki sposób, że w trudno w to uwierzyć? Mówimy często, że „ryba psuje się od głowy”.

Dlatego polecamy, rozmowę/przesłuchanie Dave Calhouna, dyrektora zarządzającego firmą Boeing przez Joshua Davida Hawleya amerykańskiego polityka i prawnika Partii Republikańskiej. Przesłuchanie trwa niecałe 13 minut, i choć w drugiej połowie, staje się populistycznie, obnaża sposób funkcjonowania firmy Boeing i jej zarządu.  Dla lepszego zrozumienia tej rozmowy, celowo przytoczyliśmy hasło firmy, z jej pierwszej strony.

Dla wygody, na stronie serwisu Youtube, można włączyć napisy klikając guzik CC w prawym dolnym rogu. Można też włączyć automatyczne tłumaczenie na język polski, klikając w kółko zębate.

David L. Calhoun (ur. 18 kwietnia 1957 r.) jest prezesem i dyrektorem generalnym Boeinga od stycznia 2020 r. W marcu 2024 r. Boeing ogłosił, że Calhoun ustąpi ze stanowiska dyrektora generalnego pod koniec 2024 r. Calhoun był wcześniej prezesem Boeinga i został mianowany dyrektorem generalnym po tym, jak jego poprzednik Dennis Muilenburg został zwolniony ze względów bezpieczeństwa w Boeingu 737 MAX, w następstwie dwóch katastrof, w których zginęło 346 pasażerów i członków załogi.
 

Przesłuchanie Dave Calhouna, dyrektora zarządzającego firmą Boeing przez Joshua Davida Hawleya amerykańskiego polityka i prawnika Partii Republikańskiej.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony