Flowers

Polacy zajęli całe podium w Karlskoga World Cup 2022

W dniach 27-28 maja 2022 r. w Szwecji, w miejscowości Karlskoga, rozegrane zostały Karlskoga World Cup 2022, czyli w Międzynarodowe Zawody Modeli Akrobacyjnych na Uwięzi, które są zaliczane do rankingu Pucharu Świata w kategorii F2B.

Na starcie stanęło 14 zawodników z Polski, Szwecji, Norwegii, Finlandii i Danii. Polskę reprezentowało pięciu modelarzy: Krystian Borzecki, Karol Janik, Marek Niescioruk, Adam Taran i Robert Tomzik.

W Szwecji całe podium zdobyli polscy zawodnicy. Pierwsze miejsce wywalczył Krystian Borzęcki (Aeroklub Śląski). Na drugim stopniu podium stanął Robert Tomzik (Aeroklub Krakowski). Trzecie miejsce zdobył Karol Janik (Aeroklub Radomski).

Podium Karlskoga World Cup 2022 w Szwecji (fot. Robert Tomzik)

Pozostali polscy modelarze również uzyskali dobre wyniki. Czwarte miejsce zajął Marek Niescioruk. Na piątym miejscu uplasował się Adam Taran.