Przejdź do treści
Źródło artykułu

Podrabiane części w silnikach samolotów linii Ryanair

Linie lotnicze Ryanair ujawniły, że podczas przeglądów silników swoich B738 znalazły tam nieautoryzowane części. Zaplanowane prace techniczne przeprowadzone w jednym samolocie w Teksasie w USA i w drugim w Brazylii doprowadziły do odkrycia części, które prawdopodobnie zostały dostarczone przez londyńską firmę AOG Technics.

Michael O’Leary, prezes Ryanaira, powiedział, że nieautoryzowane podzespoły zostały już usunięte. Informacja ta pojawiła się po tym, jak w październiku br. nadzory lotnicze oskarżyły firmę AOG Technics o dostarczanie liniom lotniczym na całym świecie tysięcy części do silników ze sfałszowanymi certyfikatami bezpieczeństwa.

Ryanair stał się kolejnym przewoźnikiem uwikłanym w ten skandal po tym, jak linie American Airlines, Delta Air Lines i Southwest Airlines potwierdziły, że w użytkowanych przez nie statkach powietrznych również znalazły podejrzane podzespoły. Według wstępnych ustaleń, problem dotyczy samolotów rodziny A320 oraz B737 starszych generacji używanych przez Ryanaira.

O’Leary podkreślał, że Ryanair nigdy nie współpracował bezpośrednio z AOG i że części zostały zakupione za pośrednictwem stron trzecich. Dodał, że technicy natknęli się na te komponenty po tym, jak linia została wezwana do przeprowadzenia kontroli swoich samolotów w związku z oskarżeniami płynącymi w stronę spółki AOG.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony