Przejdź do treści
Katastrofa samolotu Bombardier Challenger 604 na Florydzie, fot. wicknews
Źródło artykułu

Po awarii silników Bombardier Challenger 604 lądował awaryjnie na autostradzie (film)

9 lutego 2024 r. Bombardier Challenger 604 należący do Hop-A-Jet (znaki rejestracyjne N823KD) rozbił się podczas awaryjnego lądowania na drodze 5 km na północny wschód od lotniska w Naples na Florydzie (APF/KAPF). W wyniku tego zdarzenia zginęły dwie z pięciu osób przebywających na jego pokładzie. Samolot wystartował z Columbus-Ohio State University w Ohio (OSU/KOSU).

Zgodnie z ustaleniami śledczych, podczas lotu doszło do awarii obu jednostek napędowych co spowodowało, że załoga zdecydowała się na awaryjne lądowanie na dwupasmowej drodze. Po przyziemieniu statek powietrzny uderzył w betonowe ekrany zamontowane wzdłuż jezdni i stanął w płomieniach.

Wcześniej załoga przekazała do ATC informację, że oba silniki przestały działać i nie dadzą rady dolecieć do lotniska. Biuro szeryfa hrabstwa Collier potwierdziło, że w zdarzeniu zginęły dwie osoby. Nie jest jasne, w jaki sposób pozostałe trzy wydostały się z samolotu. Zostały również zniszczone samochody poruszające się drogą, więc ofiar może być więcej. 

Przyczyny zdarzenia bada Federalna Administracja Lotnictwa USA (FAA) oraz Narodowa Rada Bezpieczeństwa Transportu (NTSB).

Katastrofa samolotu na Florydzie

Katastrofa samolotu na Florydzie

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony