Przejdź do treści
M700 FURY w locie (fot. Piper Aircraft)
Źródło artykułu

Piper prezentuje M700 FURY – najszybszy w historii jednosilnikowy samolot

6 lutego br., firma Piper Aircraft ogłosiła wprowadzenie na rynek nowego modelu "M700 FURY", najszybszego samolotu jednosilnikowego, jaki kiedykolwiek wyprodukowała w swojej 87-letniej historii.

M700 FURY jest też drugim najszybszym modelem wszechczasów i ustępuje jedynie bliźniaczemu Piper Cheyenne 400LS.

Producent twierdzi, że nowy M700 FURY, będący częścią linii PA46, „przewyższa wszystkie poprzednie modele i kilka konkurencyjnych samolotów pod względem wydajności, oszczędności kosztów operacyjnych i ogólnej wartości”.

Samolot napędzany jest silnikiem Pratt & Whitney PT6A-52 i może osiągnąć prędkość przelotową 301 węzłów przy maksymalnym zasięgu prawie 1,9 tys. km.

"M700 FURY to niezwykle wydajny samolot, który zapewnia naszym klientom wrażenia z lotu oparte na osiągach i ekonomii, jakiej nigdy wcześniej nie widziano" – powiedział John Calcagno, prezes i dyrektor generalny Piper. "M700 FURY łączy w sobie moc, osiągi i najbardziej zaawansowane dostępne obecnie środki bezpieczeństwa, a także ogólną propozycję wartości, która jest niezwykle przekonująca zarówno dla prywatnych użytkowników, jak i działów lotniczych w korporacjach."

M700 FURY jest wyposażony w system awioniki Garmin G3000 firmy Garmin, a także w system bezpieczeństwa HALO.

Oczekuje się, że Federalna Administracja Lotnictwa USA (FAA) certyfikuje tę konstrukcję przed końcem pierwszego kwartału 2024 r., a jej dostawy rozpoczną się niebawem potem.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony