Pierwszy A321neo w ABU ZABI

Pierwszy A321neo w ABU ZABI, fot. wizzair

7 września 2020: Wizz Air Abu Zabi, nowa linia lotnicza Zjednoczonych Emiratów Arabskich świętowała przylot pierwszego A321neo na międzynarodowe lotnisko Abu Zabi. Wizz Air Abu Zabi, spółka joint venture utworzona między ADQ, jedną z największych spółek holdingowych w regionie, oraz Wizz Air Holdings Plc, otrzymała niedawno status narodowego przewoźnika od rządów ZEA pod warunkiem spełnienia norm regulacyjnych przed rozpoczęciem działalności.  

W A321neo wykorzystano najnowsze technologie, w tym nowoczesne silniki i konstrukcję kabiny, które pozwalają obniżyć koszty paliwa o 20%. Ponadto samolot oferuje liczne korzyści dla środowiska, m.in. niemal 50% redukcję poziomu emisji hałasu w porównaniu z samolotami poprzedniej generacji. Od momentu wprowadzenia do użytku na początku 2016 roku, silnik Pratt and Whitney GTF dowiódł zdolności do zmniejszenia spalania paliwa o 16% i emisji tlenków azotu o 50%.

Kolejne A321neo dołączą do tamtejszej floty w ciągu pierwszego pół roku działalności. Wizz Air Abu Zabi rozpocznie operacje w siatce połączeń zawierającej Aleksandrię, Ateny, Kutaisi, Larnakę, Odessę i Erywań.


Kees Van Schaick, dyrektor zarządzający w Wizz Air Abu Zabi powiedział: - Mamy kolejny wspaniały powód do świętowania. Wraz z przybyciem naszego pierwszego samolotu do Abu Zabi, uczyniliśmy ważny krok na drodze do rozpoczęcia działalności i rozwoju naszej obecności w Abu Zabi. Przyczyniamy się w ten sposób do zwiększania lokalnej różnorodności gospodarczej, jednocześnie oferując coraz bardziej przystępne podróże w naszej siatce niskokosztowych połączeń. Najnowocześniejszy samolot Airbus A321 neo Wizz Air Abu Zabi oraz ulepszone środki ochronne zapewnią możliwie najlepsze warunki sanitarne dla podróżnych.

Mohammed Husain Ahmed, dyrektor generalny Międzynarodowego Portu Lotniczego Abu Zabi, skomentował: - Z radością witamy pierwszy samolot Wizz Air Abu Zabi w nowej bazie w Międzynarodowym Porcie Lotniczym Abu Zabi. Powstanie i działalność linii Wizz Air Abu Zabi to kamień milowy wzrostu i rozwoju rynku niskokosztowych linii lotniczych w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. To również odzwierciedlenie zakończonego sukcesem wdrożenia kompleksowych środków bezpieczeństwa i higieny na naszych lotniskach, a także inwestycji w przekształcaniu lotniska w Abu Zabi globalny ośrodek dla linii lotniczych z całego świata.


Saeed Rashed Al Saeed, Dyrektor ds.marketingu w Departamencie Kultury i Turystyki Abu Zabi (DCT Abu Dhabi), powiedział: - Dzięki pierwszemu samolotowi Wizz Air Abu Zabi jeszcze więcej osób będzie mogło nas odwiedzić. Abu Zabi to bogactwo spektakularnych atrakcji i częsty wybór osób podróżujących w celach biznesowych i turystycznych. Z niecierpliwością czekamy, aby móc pokazać nowym gościom, co stolica ZEA i okoliczne Emiraty mają do zaoferowania.

Firma Abu Zabi Airports wprowadziła szeroki zakres środków bezpieczeństwa i higieny w Międzynarodowym Porcie Lotniczym Abu Zabi. Specjalistycznie wyszkolony zespół Ambasadorów Wellness wspiera pasażerów, odpowiadając na często zadawane pytania na temat zachowania bezpieczeństwa i zdrowia podczas podróży, zachęca do zachowania dystansu społecznego i zapewnia środki do dezynfekcji oraz środki ochrony indywidualnej (ŚOI). takie jak maski i rękawiczki. Ponadto, lotnisko wykorzystuje bezdotykową technologię w windach, kabiny sterylizacyjne SterixGates, kamery termowizyjne, a także kamery z funkcją rozpoznawania twarzy i termiczne czujniki ruchu.

Źródło: Wizz Air
comments powered by Disqus