Przejdź do treści
Wiosenny Obóz Przelotowy „GCC PRIEVIDZA” (fot. gcc2019.pl)
Źródło artykułu

Obóz Przelotowy i Krajowe Zawody Szybowcowe "GCC ABB Prievidza 2023"

Na lotnisku w Prievidzy (Słowacja) po raz kolejny zostanie zorganizowany Wiosenny Obóz Przelotowy "GCC PRIEVIDZA 2023" dla szybowców jedno i dwumiejscowych. Rrównolegle z Obozem odbędą się Krajowe Zawody Szybowcowe "Glide Challenge Cup ABB Prievidza 2023" w klasie klub A i Standard, zgodnie z przepisami zawartymi w I. oraz II. Regulaminie Zawodów Szybowcowych Aeroklubu Polskiego, w ramach kalendarza zawodów AP.

Impreza odbędzie się w dniach 6-14.05.2023 r. Organizatorem imprezy jest Aeroklub Bielsko-Bialski przy współpracy z Aeroklubem AK Prievidza.

Celem obozu jest zapewnienie pilotom zainteresowanym nauką i doskonaleniem w lataniu w terenie górzystym możliwości podpatrywania zaawansowanych zawodników, a zaawansowanym w lataniu w górach swobodnego treningu, bez konieczności rywalizacji zawodniczej. Piloci, którzy nie latali zawodniczo, będą mogli zapoznać się z całą "kuchnią" zawodów, co ułatwi im podjęcie decyzji o lataniu zawodniczym w przyszłości.

Organizatorzy nie przewidują istotnych zmian w stosunku do formuły stosowanej w latach ubiegłych, ale dla przypomnienia:
– Zawody oraz obóz odbywają się jednocześnie, pod jednolitym kierownictwem,
– Obóz objęty jest tym samym regulaminem jak zawody, wspólne są odprawy, oraz starty. Dla chętnych obozowiczów zaproponujemy rywalizację w ramach punktacji wg OLC,
– Flarm będzie obowiązkowy dla wszystkich startujących w zawodach, oraz uczestników obozu,
– Wszystkie statki powietrzne muszą być wyposażone w radia o odstępie międzykanałowym 8,33 MHz. Krajowe pozwolenia na odstępstwa nie będą honorowane.

Szybowce na lotnisku w Prievidzy (fot. gccglide.pl)

(fot. gccglide.pl)

Opłata wpisowa na GCC 2023 dla każdego z uczestników wynosi 450,-zł  i pokrywać będzie wszelkie koszty operacyjne w czasie zawodów, z wyjątkiem holi oraz map ICAO. Wpisowe dla Juniorów oraz Pań z ulgą 50%, 225,- zł., płatne na rachunek ABB wg danych w Piśmie Organizacyjnym.

•  Rejestracja Klasa Klub A i Standard KZS GCC Prievidza – LINK

•  Rejestracja Obóz Przelotowy GCC Prievidza 2023 – LINK

Obszar zawodów i strefy będą przedmiotem ustaleń Aeroklubu Prievidza z władzami słowackimi i zostaną podane do wiadomości uczestnikom w momencie ich ustalenia, najpóźniej na spotkaniu informacyjnym w dniu 6 maja 2023r. Celem organizatorów będzie zapewnienie obszaru z dostępem do przestrzeni powietrznych Słowacji, Polski, Czech i Węgier. Wysokości maksymalne oraz strefy będą podawane każdorazowo na odprawie przed konkurencją.

Organizatorzy zachęcają do uczestnictwa pilotów którzy sądzą, że podołają wyzwaniom związanym z lataniem w terenie górskim. W rejonie Prievidzy możliwe są trasy w terenie pokrytym wzgórzami, a także górskie w Małej i Wielkiej Fatrze, Beskidach, Tatrach Niskich i Wysokich. Tereny do lądowania to licznie rozsiane lotniska oraz wielkie pola, do których łatwo dolecieć z gór.

Szybowce laminatowe będą parkowane na powietrzu. Zawodnik jest zobowiązany do posiadania odpowiedniego sprzętu do zabezpieczenia szybowca, gwarantującego pewne i bezpieczne kotwiczenie szybowca w czterech punktach.

Więcej informacji na stronie www.gccglide.pl


Przeczytaj również:
Srebro i brąz dla polskich szybowników podczas zawodów w Prievidzy

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony