Przejdź do treści
Flota samolotów należąca do American Airlines, fot. SkyRefund
Źródło artykułu

Niedobór pilotów powoduje, że American Airlines wycofują się z niektórych lotnisk

Linie American Airlines planują zakończyć loty na trzy lotniska w USA, powołując się na brak pilotów i niskie zainteresowanie tymi trasami. Operacje do Columbus (Georgia), Del Rio (Teksas) i Long Beach (Kalifornia) zostaną skasowane na początku 2023 r., połączenia do Long Beach do 28 lutego, a loty do Columbus i Del Rio do 3 kwietnia.

„W odpowiedzi na niedobór pilotów, który ma wpływ na branżę lotniczą, ale również słabą sprzedaż biletów na tych trasach, American Airlines podjęły trudną decyzję o zakończeniu obsługi lotów w Columbus w stanie Georgia, Del Rio w Teksasie i Long Beach w Kalifornii tej wiosny” – poinformowały linie lotnicze.

Według branżowej grupy handlowej Regional Airline Association (RAA), amerykańskiemu przemysłowi lotniczemu brakuje aktualnie około 8 tys. pilotów, co zmniejsza możliwość utrzymania regionalnych połączeń w całym kraju. Od października 2019 r., niedobór pilotów doprowadził do zmniejszenia lub utraty połączeń na 76 % lotnisk w USA, a wiele małych społeczności zostało całkowicie pozbawionych możliwości wykonywania podróży lotniczych.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony