Przejdź do treści
Źródło artykułu

Marokańskie Królewskie Siły Powietrzne zamówiły śmigłowce H135

Marokańskie Królewskie Siły Powietrzne zamówiły lekkie dwusilnikowe śmigłowce H135 do szkolenia pilotów wojskowych mających wykonywać szeroką gamę wymagających zadań, od transportowych po poszukiwawczo-ratownicze.

„Cieszymy się, że marokańskie lotnictwo postawiło na H135. To niezawodny, ekonomiczny śmigłowiec wielozadaniowy, idealnie nadający się do przygotowania pilotów mających zasiąść za sterami bardziej zaawansowanych wiropłatów” – powiedział Arnaud Montalvo, szef ds. Afryki i Bliskiego Wschodu w Airbus Helicopters. „Jesteśmy pewni, że H135 znacząco wzmocnią marokańskie lotnictwo. We współpracy ze strategicznym partnerem, firmą Heliconia, szykujemy się do zapewnienia najlepszego wsparcia technicznego przy rozpoczęciu eksploatacji H135 w Maroku” – dodał.

Zawarta właśnie umowa przewiduje szeroki pakiet wsparcia obejmujący dostawę naziemnych trenażerów oraz szkolenie pilotów-instruktorów i personelu służby inżynieryjno-lotniczej. Program szkoleniowy umożliwi załogom Forces Royale Air pełne wykorzystanie możliwości wielozadaniowych H135, takich jak loty w goglach NVG i zastosowanie wyciągarki.

Przy ponad 130 śmigłowcach H135 użytkowanych do szkolenia przez jednostki i służby wojskowe na świecie, produkt Airbus Helicopters certyfikowany do lotów według IFR uchodzi za wzorzec wojskowych wiropłatów szkoleniowych. Militarne maszyny tego typu spędziły już w powietrzu ponad 400 000 godzin. Zamówienie z Maroka powiększy grupę ich wojskowych użytkowników do 12. Posiadaczami H135 są już m.in. siły zbrojne Wielkiej Brytanii, Australii, Niemiec i Japonii. Wyposażony w najnowocześniejszy pakiet awioniki Helionix, H135 oferuje załogom optymalne warunki bezpieczeństwa podczas szkolenia podstawowego i zaawansowanego, jednocześnie stanowiąc platformę do łatwego i bezpiecznego przejścia do pilotowania bardziej zaawansowanych śmigłowców.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony