Przejdź do treści
Samoloty linii lotniczych Lufthansa, fot. dw.de
Źródło artykułu

Lufthansa planuje zatrudnić 20 tys. pracowników

W ramach nowej kampanii rekrutacyjnej, niemieckie linie lotnicze Lufthansa (LHAB) (LHA) poinformowały o planach zatrudnienia 20 tys. pracowników, co ma pomóc rozwiązać problem niedoborów kadrowych. Po wygaśnięciu pandemii przewoźnik odnotowuje ciągły i silny wzrost popytu na podróże lotnicze, więc teraz stara się zatrudnić specjalistów lotniczych na stanowiska, takie jak piloci, członkowie personelu pokładowego i technicy, a także do działów IT i prawnych.

Oczekuje się, że nowo zatrudnieni obejmą wakaty w macierzystych bazach Lufthansy w Niemczech, Austrii, Belgii i Szwajcarii, a w szczególności we Frankfurcie (FRA), Monachium (MUC), Hamburgu (HAM), Wiedniu (VIE), Brukseli (BRU) i Zurychu (CRH).

Pod koniec 2019 r., tuż przed rozpoczęciem się pandemii Covid-19, Lufthansa zatrudniała prawie 140 tys. pracowników, jednak w latach 2020-2022 musiała wdrożyć drastyczne środki oszczędnościowe i zwolniła co najmniej 10 tys. osób. Fakt ten spowodował braki kadrowe, które z kolei doprowadziły do trudności operacyjnych i odwołania tysięcy lotów w szczycie tegorocznego sezonu letniego.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony