Przejdź do treści
Źródło artykułu

Linie SAS zezwalają stewardesom na widoczne tatuaże i noszenie sneakersów

Skandynawskie linie lotnicze SAS złagodziły przepisy i teraz umożliwiają członkom personelu pokładowego na noszenie widocznych tatuaży i chodzenie w obuwiu typu sneakers. Nowe zasady przewoźnik ogłosił 1 lipca 2024 r., podkreślając, że zaktualizowane wytyczne dotyczące ubioru są częścią jego zaangażowania w tworzenie „nowoczesnego, inkluzywnego i przyjaznego środowiska dla wszystkich”.

„Dzięki dalszemu promowaniu indywidualności i komfortu wśród naszego personelu chcemy poprawić ogólne wrażenia i zapewnić, że każdy czuje się ceniony i mile widziany” — poinformowała linia lotnicza w mediach społecznościowych. Przez dziesięciolecia stewardesy musiały przestrzegać ścisłego kodeksu ubioru i polityki wyglądu, w tym ograniczeń dotyczących tatuaży.

Jednak linie lotnicze na całym świecie, szczególnie przewoźnicy amerykańscy i europejscy, powoli wprowadzają bardziej elastyczne i łagodne zasady, co w zamierzeniach ma promować indywidualność wśród pracowników. We wrześniu 2022 r. linie Virgin Atlantic ogłosiły, że zmieniły swój dress code na bardziej „płynne podejście”, dając personelowi pokładowemu, pilotom i zespołom naziemnym możliwość wyboru stroju, który najlepiej ich reprezentuje. 

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony