Przejdź do treści
Załadunek samolotu linii Emirates SkyCargo (fot. Emirates)
Źródło artykułu

Linie Emirates uruchomiły humanitarny most powietrzny do Pakistanu

Emirates SkyCargo stworzyły most powietrzny między Dubajem a Pakistanem, aby bezpłatnie oferować przestrzeń ładunkową na pomoc humanitarną dla osób borykających się ze szkodami spowodowanymi przez niszczycielskie powodzie. 

Od piątku przestrzeń cargo na wszystkich lotach pasażerskich Emirates do Pakistanu jest dostępna dla organizacji zrzeszonych w International Humanitarian City (IHC) z siedzibą w największym na świecie centrum pomocy humanitarnej, Dubaju. Most humanitarny to możliwość transportu sprzętu i materiałów, żywności i innych towarów w nagłych przypadkach bezpośrednio do 5 lotnisk – w Karaczi, Islamabadzie, Lahore, Peszawarze i Sialkot. Linie Emirates obsługują 53 regularne loty pasażerskie do Pakistanu tygodniowo.

Każda z organizacji humanitarnych w IHC, która chce wykorzystać bezpłatną pojemność ładunkową do transportu pomocy humanitarnej z Dubaju do Pakistanu, może skontaktować się ze scentralizowanym biurem pomocy kryzysowej Emirates SkyCargo pod adresem emiratescrisisrelief@emirates.com oraz Emergencyresponse@ihc.ae.

Emirates, jako jeden ze światowych liderów transportu lotniczego, wspierają logistykę humanitarną.

W maju 2021 r. linie Emirates SkyCargo przewiozły bezpłatnie materiały pomocowe z Dubaju do Indii, aby wesprzeć społeczność indyjską w zarządzaniu drugą falą pandemii COVID-19. W ramach Emirates India Humanitarian Airbridge linie Emirates przetransportowały namioty ratunkowe oraz tysiące butli z tlenem i koncentratorów tlenu.

Po wybuchach w porcie w Bejrucie w sierpniu 2020 r., które zdewastowały część stolicy Libanu, linie Emirates SkyCargo przeznaczyły ponad 50 lotów, aby zapewnić pomoc setkom tysięcy osób dotkniętych katastrofą.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony