Przejdź do treści
Linia HK Express otrzymała pierwszy samolot A321neo (fot. Airbus)
Źródło artykułu

Linia HK Express otrzymała pierwszy samolot A321neo

Airbus dostarczył niskokosztowemu przewoźnikowi HK Express, należącemu do Cathay Pacific Group z siedzibą w Hong Kongu, pierwszy samolot A321neo. Rozpoczął tym samym dostawę 16 maszyn A321neo dla tego klienta.

Wszystkie one zostaną przekazane w najnowszym schemacie malowania, wykorzystującym żywe odcienie fioletu i bieli. Ponadto na ich skrzydłach i usterzeniu pionowym znajdzie się symbol w kształcie litery „e”, mający wywoływać skojarzenia z początkiem przyjemnej podniebnej podróży na pokładzie maszyn HK Express.

„Cieszymy się z odbioru pierwszego A321neo”, powiedziała Mandy Ng, prezeska HK Express. „Jako użytkownik rodziny A320 oczekujemy, że A321neo zapewni nam większe możliwości zrównoważonego rozwoju, między innymi dzięki większej kabinie pasażerskiej. Dla HK Express A321neo to narzędzie do zmniejszenia wpływu na środowisko”.

„Jesteśmy dumni z rozszerzenia współpracy z Cathay Pacific Group. Rentowność i niezawodność A321neo pozwolą HK Express na rozbudowę sieci polączeń przy jednoczesnym zmniejszeniu śladu węglowego”, powiedział Anand Stanley, prezes Airbus Asia-Pacific.

Linia HK Express zamówiła A321neo z silnikami CFM International LEAP-1A, mogące pomieścić do 236 pasażerów podróżujących w eleganckiej kabinie Airspace, która zapewnia wyjątkowe oświetlenie i więcej przestrzeni osobistej. HK Express użytkuje wyłącznie Airbusy. Eksploatuje obecnie 27 samolotów z rodziny A320, w tym 11 egzemplarzy A321ceo, dziesięć A320neo, pięć A320ceo i pierwszego A321neo.

A321neo to członek rodziny A320neo, wyposażony w silniki nowej generacji i sharklety, razem zapewniające ponad 20-procentową oszczędność paliwa i emisji CO2, a także 50-procentową redukcję emitowanego hałasu. Do tej pory Airbus otrzymał od ponad 130 klientów działających na całej planecie zamówienia na ponad 8600 samolotów z rodziny A320neo.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony