Przejdź do treści
AW09 na lądowisku - widok z tyłu (fot. Leonardo Helicopters)
Źródło artykułu

Leonardo: AW09 zdobywa potencjalnych klientów

Na targach Heli-Expo 2023 (Atlanta, 7–9 marca) Grupa Leonardo ogłosiła podpisanie globalnych kontraktów i nawiązanie kluczowej współpracy na rynku amerykańskim w zakresie śmigłowca AW09 – program jednosilnikowego wiropłata następnej generacji posuwa się naprzód.

Grupa Leonardo podpisała wstępne umowy sprzedaży na ponad 50 maszyn z kilkoma klientami na całym świecie, w tym z Aero Service Representação w Brazylii, Synerjet Latina SA w Kolumbii, Peru i Chile, Helitech Asia w Azji Południowo-Wschodniej, Safomar w Afryce Południowej, Diskopsa dla Panamy i Gwatemali, Heliflite w Oceanii Aero Facility w Japonii. 

Ponadto podpisano również ważną umowę pomiędzy Leonardo i Metro Aviation, jednym z największych prywatnych operatorów i dostawców usług HEMS (Śmigłowcowego Pogotowia Ratunkowego) w USA. Współpraca pomiędzy obiema firmami ma na celu wsparcie wprowadzenia i pozycjonowania AW09 w USA, a przy tym korzysta z renomowanego doświadczenia i możliwości Metro Aviation w zakresie rozwoju Wnętrz Statków Powietrznych oraz STC (Uzupełniających Certyfikatów Typu), serwisu i szkoleń.

Gian Piero Cutillo, Dyrektor Zarządzający Leonardo Helicopters, powiedział: "To, co ogłosiliśmy na targach Heli-Expo, jest kulminacją trzech lat pracy, w trakcie których AW09 został znacznie ulepszony i osiągnął ostateczną konfigurację, pozwalającą zaoferować poziom konkurencyjności, jakiego oczekuje rynek. Rzeczywiście, AW09 generuje bardzo pozytywny odzew ze wszystkich regionów geograficznych na całym świecie. Firmy zajmujące się produkcją wiropłatów wysoko oceniają AW09 za jego wyjątkowe cechy i wielozadaniowość, które stanowią znaczącą ewolucję w porównaniu z istniejącymi wyrobami w tej kategorii. Podpisane wstępne umowy sprzedaży są tego wyraźnym dowodem. Również połączenie naszych możliwości przemysłowych z rozległym i uznanym doświadczeniem Metro Aviation w zakresie operacji i wsparcia zwiększa propozycję wartości AW09, zapewniając operatorom tej platformy znakomite możliwości realizacji misji na pierwszorzędnym rynku śmigłowców jednosilnikowych, jakim jest USA."

AW09 na lądowisku  - góry w tle (fot. Leonardo Helicopters)

Jednosilnikowy śmigłowiec AW09 jest w tym roku jedną z głównych atrakcji Leonardo na Heli-Expo 2023. Pełnowymiarowa makieta śmigłowca następnej generacji w jego ostatecznej konfiguracji jest prezentowana na stoisku Leonardo, wzbudzając duże zainteresowanie wśród społeczności wiropłatów. AW09, wprowadzony trzy lata temu przez Leonardo, doskonale uzupełnia ofertę wyrobów Leonardo w segmencie „Long Light Single”, jako śmigłowiec o całkowicie nowej konstrukcji, aby utrzymać długoterminową konkurencyjną pozycję w tej kategorii wagowej. Jedną z ostatnich zmian jest decyzja o zastosowaniu w AW09 silnika Arriel 2K, najnowszego członka renomowanej rodziny silników Safran, zgodnie z założeniami wysokiego poziomu wsparcia i niezawodności AW09.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony