Przejdź do treści
A350-900 należący do linii Iberia (fot. A.Doumenjou/Airbus)
Źródło artykułu

Iberia najpunktualniejszą linią lotniczą w Europie

Hiszpańskie linie lotnicze Iberia okazały się najpunktualniejszą linią lotniczą na kontynencie w 2022 roku — wynika z rankingu przygotowanego przez Cirium, lidera na rynku analiz lotniczych.

Za najlepszą i najpunktualniejszą linię lotniczą na świecie Cirium uznało amerykańskie Delta Airlines. W rankingu najpunktualniejszych portów lotniczych na świecie wygrała tokijska Haneda, gdzie w 2022 roku ponad 90 procent operacji odbyło się zgodnie z rozkładem (dopuszczalne było plus minus 15 minut w stosunku do terminu określonego w rozkładzie lotów).

W pierwszej dziesiątce nie ma ani jednego portu europejskiego, za to jest aż sześć amerykańskich: Salt Lake City International Airport, Detroit Metropolitan Wayne County Airport, Philadelphia International Airport, Minneapolis-St. Paul International Airport, „lotnisko Boeinga” Seattle-Tacoma International Airport i Charlotte Douglas International Airport. Jest to efekt szybkiej odbudowy ruchu krajowego w USA już w czasie pandemii covidu. Europa takiego komfortu nie miała. Zwłaszcza, jeśli chodzi o powrót pracowników, którzy odeszli podczas pandemii. W USA kryzys na rynku pracy był płytszy i trwał krócej, niż w Europie.

Czytaj całość artykułu na stronie www.rp.pl

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony