Przejdź do treści
I Wirtualne Szybowcowe Mistrzostwa Świata FAI (fot. FAI Virtual Gliding)
Źródło artykułu

I Wirtualne Szybowcowe Mistrzostwa Świata FAI

Grupa FAI Virtual Gliding, której celem jest zgromadzenie wszystkich entuzjastów szybownictwa na jednej platformie (aby rozwijać wyścigi e-sportowe), organizuje I Wirtualne Szybowcowe Mistrzostwa Świata FAI. 

Dołącz do nas w tej niezwykłej podróży po wirtualnym niebie, podczas której będziemy badać cztery charakterystyczne aspekty tego historycznego wydarzenia – zachęcają do udziału organizatorzy.

Konkurs podzielony jest na trzy etapy, od lutego do listopada.

Kwalifikacje: od lutego 2024 r. do kwietnia 2024 r.: 6 wyścigów. Otwarte i bezpłatne dla wszystkich zawodników z całego świata

Kwalifikacje, otwarte zaproszenie dla pilotów z całego świata do bezpłatnych zawodów. Uczestnicy wezmą udział w serii sześciu ekscytujących wyścigów, które będą starannie podzielone na trzy pary trwające dwa dni. Impreza zapewni fascynującą podróż po wirtualnym niebie i sprawdzi umiejętności wirtualnych pilotów. W kwalifikacjach równe szanse ma zapewnić przestrzeganie zasad kwalifikacyjnych wirtualnego Grand Prix. 

Pro Championship: od kwietnia do maja 2024: 6 wyścigów

Mistrzostwa Pro, w których wyłonieni zostaną mistrzowie, mogą wymagać nominalnej opłaty wpisowej. Ta będzie rozgrywka, składająca się z sześciu wyścigów podzielonych na trzy pary, z których każdy będzie trwał dwa kolejne dni. Wyścigi rozegrane zostaną w kwietniu i maju. Piloci, którzy pokonają kwalifikacje, przejdą do Mistrzostw Pro.

Światowy Finał: 10 i 11 listopada 2024 w Karlsruhe (Niemcy). Pierwsze wydarzenie sceniczne na forum Interglide

Zwieńczeniem całości będzie Światowy Finał, wydarzenie, które ma za zadanie na nowo zdefiniować doskonałość szybownictwa. Zdobywcy podium Pro Championship otrzymają złote zaproszenia na to prestiżowe wydarzenie, które odbędzie się w Karlsruhe w Niemczech w dniach 10 i 11 listopada 2024 r. Zwycięzcy Światowego Finału otrzymają medale i dyplomy FAI.

Wydarzenie krajowe w ramach 1. wirtualnego WGC FAI: platforma globalna

Pierwsze Wirtualne Mistrzostwa Świata w Szybownictwie FAI to nie tylko spektakl o zasięgu globalnym. Zachęca się krajowe organizacje kontroli sportów lotniczych (NAC) do wyznaczenia tego wydarzenia jako głównego etapu koronacji swojego mistrza krajowego. Kraje NAC nieposiadające infrastruktury technicznej mogą współpracować w tym zakresie z FAI Virtual Gliding. W kwalifikacjach będzie dostępna odrębna tabela wyników przedstawiająca krajowych pilotów biorących udział w zawodach, oficjalnie wyznaczających mistrza krajowego. 

Wniosek:

Pierwsze Wirtualne Mistrzostwa Świata w Szybownictwie FAI w 2024 r. zapowiadają się jako impreza, która na zawsze zapisze się w annałach historii wirtualnego szybownictwa. 

Więcej informacji oraz rejestracja na stronie: virtualgliding.fai.org

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony