Przejdź do treści
Jednoprzęsłowy hangar do obsługi samolotów na międzynarodowym lotnisku Xiamen Xiang'an (XMN) w Chinach - wizualizacja (fot. HAECO)
Źródło artykułu

HAECO zbuduje w Chinach największy na świecie jednoprzęsłowy hangar do obsługi samolotów

Firma Hong Kong Aircraft Engineering Company (HAECO) ogłosiła plany budowy na międzynarodowym lotnisku Xiamen Xiang'an (XMN) w Chinach największego na świecie jednoprzęsłowego hangaru do obsługi samolotów.

Proces budowy nowego zakładu obsługi samolotów to największa pojedyncza inwestycja HAECO od momentu jej powstania. Z powierzchnią konstrukcyjną 292 300 m2 i płytami postojowymi o powierzchni 284 000 m2, całość zajmie łączną powierzchnię 537 300 m2, napisał HAECO 8 stycznia 2023 r. w specjalnym oświadczeniu.

W sumie powstanie 18 nowych budynków, które będą zapewniały zaplecze techniczne dla płyt postojowych, stanowisk do testowania silników, infrastruktury paliwowej i innych – oświadczyła firma.

Obiekt MRO będzie charakteryzował się innowacyjną konstrukcją z osią centralną, która połączy hangary i budynki pomocnicze, co ułatwi zarządzanie logistyką i współdzielenie zasobów. Budynek zostanie również wyposażony w inteligentne sterowanie oświetleniem, a także zaawansowane systemy magazynowania wody, klimatyzacji, odprowadzania ścieków i oczyszczania powietrza.

Aby zapewnić możliwość parkowania wielu typów samolotów, obiekt będzie miał sześć stanowisk dla wąskokadłubowych i dwanaście dla szerokokadłubowych samolotów, a także dwa oddzielne stanowiska do malowania statków powietrznych.

Po ukończeniu HAECO Xiamen ma stać się "największym jednoprzęsłowym hangarem do obsługi samolotów na świecie".

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony