Przejdź do treści

Finał Pucharu Europy Wschodniej w Celności 2022

Ostatnimi zawodami tegorocznego Pucharu Europy Wschodniej w Celności były zawody w węgierskim Szeged. Odbyły się w dniach 16-18.09.2022 r. Odbyły się, lecz nie rozegrały. Poniżej rekacja spadochroniarzy z drużyny „KRAKÓW WAWEL”.

Pomimo starań organizatora i współpracy zawodników, którzy skakali w deszczu i przy wiatrach wiejących z prędkościami bliskimi 7 m/s, nie udało się rozegrać – wymaganych przepisami jako minimum – czterech kolejek skoków. Nie udało się nawet skończyć trzech kolejek skoków. Po prostu najbardziej słoneczne miejsce w całych Węgrzech w tym roku było mniej słoneczne.

Z powodu mniejszej ilości słońca w Szeged oraz rezygnacji Miasta Krakowa z organizacji Spadochronowego Pucharu Krakowa, który był polską edycją the East European Accuracy Cup (EEAC), a także wojny w Ukrainie, która ma wpływ na sytuację w Mołdawii, tegoroczny Puchar Europy Wschodniej w Celności zakończył się po trzech przeprowadzonych zawodach. Udało się rozegrać zawody w Bośni i Hercegowinie, Bułgarii i Rumunii.

Klasyfikacje generalne zdominował zespół „PRIJEDOR”, który nie dość, że zdominował klasyfikację drużynową to jeszcze obstawił wszystkie trzy miejsca na podium w klasyfikacji mężczyzn. Jak już wspomnieliśmy pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej zajął zespół „PRIJEDOR” z Bośni i Hercegowiny. Po całorocznej rywalizacji, na miejscu drugim uplasowała się drużyna „AEROCLUBUL ROMANIEI” z Rumunii. Miejsce trzecie przypadło naszej drużynie „KRAKÓW WAWEL”.

(fot. sekcjaspadochronowa-wawel.krakow.pl)

Teraz jak przedstawiała się – też już wspomniana wcześniej – generalna klasyfikacja mężczyzn. Najwyższe miejsce na podium zajął Sinisa Vujakovic, a tuż za nim znalazł się Drasko Lajic. Obydwaj z Bośni i Hercegowiny. Trzecie miejsce zajął Alexandar Cvetkovic z Serbii, ale startujący w „PRIJEDORZE”.

Generalną klasyfikację kobiet wygrała Irena Paczek-Krawczak z Polski (a dokładnie z naszej sekcji). Miejsce drugie zajęła Ina Gittel z Niemiec. A na miejscu trzecim znalazła się Simona Stan z Rumunii.

(fot. sekcjaspadochronowa-wawel.krakow.pl)

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom i mamy nadzieję, że kłopoty, które spotkały organizatorów zawodów cyklu w tym roku nie zniechęcą ich, tylko zmobilizują do większych wysiłków na rzecz rozwoju tej imprezy sportowej. Wspomnieć można tylko, że jednym z zakładanych celów jest zrobienie z całego cyklu zawodów II kategorii FAI.

Więcej szczegółów na stronie www.eeacup.eu

FacebookTwitterWykop

Nasze strony