Przejdź do treści
Źródło artykułu

FAA daje zielone światło dla budowy nowego lotniska w Las Vegas

Plany rozpoczęcia prac nad nowym lotniskiem w Las Vegas przyspieszyły po niedawnym zatwierdzeniu projektu przez Federalną Administrację Lotniczą USA (FAA).

Port lotniczy Las Vegas Executive Airport będzie zlokalizowany około 30 NM na zachód od międzynarodowego lotniska Harry Reid. Urzędnicy zaangażowani w rozwój projektu powiedzieli lokalnemu serwisowi informacyjnemu KVVU Las Vegas, że nowy obiekt będzie czerpał korzyści z wydarzeń takich jak F1 i innych, które powodują, że w okolicy pojawiają się setki małych samolotów i prywatnych odrzutowców.

W ramach projektu powstanie także port kosmiczny w Las Vegas – pierwsze tego rodzaju miejsce przyciągające turystykę kosmiczną. Wstępne plany obejmują flotę samolotów kosmicznych, szkołę pilotów kosmicznych, hangary, policealną akademię STEM, hotel i restaurację oraz terminal pasażerski. Przedstawiciele portu kosmicznego twierdzą, że zabezpieczyli już fundusze w wysokości 10 mln dolarów, ale nadal potrzebują dodatkowych 20 mln dolarów, aby osiągnąć cele pierwszej fazy projektu. Oczekuje się, że całość będzie kosztować co najmniej 310 mln dolarów.

Robert Lauer, dyrektor generalny Las Vegas Spaceport, powiedział: „To ważny krok w kierunku stworzenia gospodarki kosmicznej, która doprowadzi do powstania tysięcy dobrze płatnych miejsc pracy w naszej społeczności, hrabstwie i stanie”.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony