Dywizjon 303 – motyw malowania ciężarówki zachwycił brytyjskich policjantów

Scania R560 pokryta grafikami upamiętniającymi polskich lotników z Dywizjonu 303 (fot. Mikołaj Ziółkowski/Facebook)

Brytyjscy funkcjonariusze policji z hrabstwa Kent byli pod ogromnym wrażeniem, kiedy to podczas piątkowego patrolu zauważyli na jednym z parkingów zlokalizowanych przy autostradzie M20 pięknie pomalowaną ciężarówkę z Polski. Scanię R560 pokryły grafiki upamiętniające polskich lotników z historycznego Dywizjonu 303.

Zachwyceni policjanci opublikowali zdjęcia ciężarówki na Twitterze, a te w ciągu kilku godzin zrobiły furorę w sieci. Policja z hrabstwa Kent pod opublikowanymi zdjęciami napisała: Sfotografowane nocą na M20. Niesamowita grafika oddająca hołd polskiemu dywizjonowi, który walczył w bitwie o Anglię i w II wojnie światowej.

Grafika, której realizacja trwała blisko dwa lata, przedstawia malunki samolotów, emblemat dywizjonu 303, a także napisy "303 Polish Fighter Squadron" oraz "The Polish Squadron" (z ang. polski dywizjon).

Kierowca tej niezwykłej ciężarówki z motywem malowania Dywizjonu 303 założył nawet na Facebooku stronę, na której publikuje zdjęcia z pracy w wielu państwach Europy (zobacz: Dywizjon 303 & Batman w trasie).

Publikację zalała fala bardzo miłych komentarzy...

Cały artykuł Michała Jelionka można przeczytać na stronie: www.moto.trojmiasto.pl

Źródło: trojmiasto.pl
comments powered by Disqus