Przejdź do treści
NASC Tracer
Źródło artykułu

Dwusilnikowy odrzutowiec SubSonex przerobiony na wojskowy UAV

Firma Navmar Applied Sciences Corporation (NASC) z siedzibą w Warminster w Pensylwanii nawiązała współpracę z firmą Sonex w kwestii konwersji dwusilnikowego odrzutowca SubSonex Personal Jet na bezzałogowy statek powietrzny.

Konstrukcja, którą nazwano NASC Tracer, jest określana jako „tani, wysokowydajny UAV zaprojektowany z myślą o szybkości, wszechstronności i przeżywalności na polu walki”. Zgodnie z oświadczenie firmy, Tracer, wraz z dedykowanym dla niego Mobile Operations Center, oferują wojsku i klientom cywilnym „szybką i niezawodną platformę do testowania różnych technologii”.

Bryan Hazlett, wiceprezes NASC, powiedział: „Opracowanie tego, co w NASC uważamy za alternatywę dla większych i droższych UAV, to dla nas wszystkich dumny moment”. Firma akcentuje różne opcje montażu ładunku na płatowcu, w tym możliwość umieszczenia gondoli pod skrzydłami i kadłubem oraz wyposażenia w kadłubie w sekcji dziobowej, co umożliwia przenoszenie szerokiej gamy zaawansowanych systemów.

Konstrukcja ma mieć szerokie spectrum zastosowań, od rozpoznania, zwalczania bezzałogowych statków powietrznych, walki elektronicznej do opcji platformy telekomunikacyjnego oraz szkoleń wojskowych.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony