Przejdź do treści
Źródło artykułu

Dubajska megalomania. Lotnisko na 260 mln pasażerów

Szejkowie z Dubaju zdecydowali o rozbudowie portu Al Maktoum, aby lepsze warunki do podróżowania miały zapewnione kolejne pokolenia. „Nowe” lotnisko będzie miało pięć pasów startowych, pięć budynków terminali, 400 rękawów.

Całkowita powierzchnia portu, który ma obsługiwać rocznie aż 260 mln pasażerów, będzie aż pięć razy większa od obecnej infrastruktury dubajskiego lotniska, które położone jest blisko centrum nowoczesnego miasta. Koszt inwestycji to 130 mld złotych. Brzmi znajomo?

Jeszcze 35 lat wstecz Dubaj był małą wioską rybacką. Przy głównej arterii miasta, ulicy Szejka Zayeda, znajdowało się zaledwie kilka budynków. Dziś, Dubaj to największe jednostka miejska w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Dzięki obfitym złożom ropy naftowej szejkowie uczynili z Dubaju nowe centrum świata.

Ideą, która zawsze przyświeca realizacji wielkich inwestycji, które dla wielu osób mogą wydawać się megalomańskimi, jest poprawienie jakości życia przyszłym pokoleniom. Dla szejków z Dubaju nie ma opcji, że coś nie wykonalne i się nie opłaca.

Cały artykuł czytaj na stronie: https://rynek-lotniczy.pl

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony