Przejdź do treści
A320 należący do linii Air China
Źródło artykułu

Cztery chińskie linie lotnicze zamówiły 292 samoloty z rodziny A320

Airbus potwierdził zawarcie umów z liniami Air China, China Eastern, China Southern i Shenzhen Airlines na łącznie 292 samoloty z rodziny A320, co świadczy o znaczącym ożywieniu i pomyślnych perspektywach dla chińskiego rynku lotniczego. Po spełnieniu odpowiednich kryteriów zamówienia zostaną uwzględnione w planach produkcyjnych.

„Złożone nam zamówienia świadczą o dużym zaufaniu klientów do Airbusa. Stanowią również istotne potwierdzenie przez przewoźników z Chin osiągów, jakości, oszczędności paliwowej i zrównoważonego rozwoju najpopularniejszej rodziny samolotów wąskokadłubowych świata", powiedział Christian Scherer, dyrektor handlowy Airbusa i szef działu International. „Dziękuje za doskonałą pracę Georgowi Xu i całemu zespołowi Airbus China, a także zespołom naszych klientów za doprowadzenie do pomyślnego finału długich i obszernych negocjacji, które prowadzone były w trudnym czasie pandemii COVID-19".

Według danych na koniec maja 2022 r. chińskie firmy eksploatowały ponad 2070 samolotów wyprodukowanych przez Airbusa.

W maszynach rodziny A320neo zastosowane zostały silniki i sharklety nowej generacji, które razem zapewniają co najmniej 25% oszczędności w zużyciu paliwa i emisji CO2, a także 50% redukcję hałasu. Podróżujący samolotami tego typu docenią komfort lotu we wszystkich klasach i 18-calowe fotele montowane w klasie ekonomicznej jako standard.

Od momentu wprowadzenia na rynek w 2010 r. do końca maja br. Airbus otrzymał od ponad 130 klientów zamówienia na ponad 8000 A320neo. Pierwsze maszyny z tej rodziny weszły do użytkowania sześć lat temu; od tamtej pory Airbus dostarczył ich ponad 2200. Ich użytkownicy wyemitowali do atmosfery 15 mln ton CO2 mniej, niż gdyby eksploatowali samoloty starszej generacji.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony