Przejdź do treści
Źródło artykułu

Concorde zdemontowany z wystawy muzeum Intrepid Sea-Air-Space

9 sierpnia 2023 r., naddźwiękowy odrzutowiec Concorde w barwach British Airways został zdemontowany z wystawy Intrepid Sea-Air-Space Museum znajdującego się przy nadbrzeżu 86 na rzece Hudson w Nowym Jorku. Statek powietrzny zostanie teraz poddany kilkumiesięcznemu procesowi renowacji.

Wysłanie go Brooklyn Navy Yard w dół rzeki Hudson wymagało wcześniej wielu godzin prac ekip technicznych, które musiały przenieść odrzutowiec na zakotwiczoną obok barkę. Następnie Concorde ruszył w dwugodzinny rejs, który był jedynie o 52 min krótszy niż rekordowy lot tej konstrukcji z Nowego Jorku do Londynu w 1996 r.

Odrzutowiec British Airways znajduje się w muzeum od 2003 r. i po raz pierwszy został zdemontowany celem przeprowadzenia prac konserwatorskich. Statek powietrzny ma zostać poddany szczegółowym badaniom, które będą obejmowały usunięcie powłoki lakierniczej i kontrolę wnętrza kadłuba pod kątem występowania tam korozji. Oczekuje się, że proces ten zajmie trzy miesiące, po czym Concorde wróci na swoje dawne miejsce.

Demontaż Concorde z wystawy muzeum Intrepid Sea-Air-Space

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony