Przejdź do treści
Samoloty należący do linii Air India
Źródło artykułu

Air India kupi 500 samolotów, w tym 150 modelu B737 MAX

Linie Air India sa coraz bliżej zawarcia umowy zarówno z Airbusem, jak i Boeingiem na zakup 500 nowych samolotów, z czego 400 to mają być odrzutowce wąskokadłubowe, a 100 szerokokadłubowe.

Informację na ten temat podał Reuters, który poinformował również, że firma z Delhi analizuje możliwości A350, B787, a także B777. Jeśli w najbliższych dniach zostaną ustalone ostateczne szczegóły, będzie to większy zakup niż rekordowy American Airlines, która to linia w czerwcu 2011 r. złożyła zamówienie na 460 samolotów wąskokadłubowych.

To samo zamówienie zapoczątkowało również prace nad modelem 737 MAX, ponieważ wówczas niezapowiedziany jeszcze wtedy samolot został opisany jako „oczekiwana nowa ewolucja modelu 737NG, z nowym silnikiem, który oferuje jeszcze większe oszczędności paliwa w porównaniu z obecnie użytkowanymi konstrukcjami” – czytamy w komunikacie prasowym.

Nawiasem mówiąc, Air India przygląda się również B737 MAX dla Air India Express, swojej taniej spółki zależnej. Według raportu Economic Times, przewoźnik planuje sfinalizować umowę z 50 wiążącymi zamówieniami i 100 opcjami na wąskokadłubowy odrzutowiec Boeinga, nawet jeśli rozważa również nabycie statków powietrznych należących do rodziny A320neo.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony