Przejdź do treści
Źródło artykułu

A321 linii Titan Airways zawracał do Londynu po uszkodzeniu trzech okien i stabilizatora

13 października 2023 r., Airbus A321-200N należący do Titan Airways (znaki rejestracyjne G-OATW), wykonywał lot AWC-305Y z lotniska Stansted pod Londynem do Orlando na Florydzie z 21 członkami załogi na pokładzie (dla większości było to przebazowanie). 

Po starcie z pasa 22 samolot wzniósł się na wysokość około 10 tys. stóp, gdy załoga usłyszała hałas od strony kabiny pasażerskiej, więc zatrzymała wznoszenie na FL150 i wróciła do Stansted, gdzie bezpiecznie wylądowała na RWY 22 około 37 minut po odlocie.

Brytyjskie AAIB poinformowało, że po lądowaniu stwierdzono ubytki okien w kabinie pasażerskiej, defekt lewego stabilizatora, a także inne uszkodzenia. Zdarzenie zostało uznane za wypadek i jest obecnie badane przez AAIB.

15 października 2023 r. linia lotnicza poinformowała, że na pokładzie samolotu znajdowało się 21 członków załogi, którzy mieli zostać przebazowani na następne loty. Załoga kokpitowa została przez nich poinformowana o zwiększonym hałasie i problemie z jednym z okien, więc wróciła do Londynu postępując zgodnie ze standardowymi procedurami operacyjnymi. 

Po wylądowaniu odkryto, że w trzech oknach brakowało zewnętrznych warstw. Zdarzenie to zostało natychmiast zgłoszone do AAIB. Od 23 września 2023 r. samolot znajdował się na pracach technicznych w Southend, a 2 października 2023 r. został przebazowany do Stansted. 

Więcej informacji na temat tego zdarzenia dostępnych jest na stronie www.avherald.com

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony