Przejdź do treści
Źródło artykułu

82 tys. dolarów kary za niesforne zachowanie pasażerki podczas lotu

Pasażerka American Airlines, która została przyklejona taśmą do siedzenia po serii incydentów, do których doszło na pokładzie samolotu American Airlines 7 lipca 2021 r., otrzymała od FAA najwyższą w historii karę finansową. Kobieta (34 l.) została pozwana przez agencję na łączną kwotę 81 950 dolarów za ekscesy, których się dopuściła podczas lotu z Dallas do Charlotte. 

Kara obejmowała 45 tys. dolarów za fizyczną agresję wobec załogi i pasażerów, 27 950 dolarów za próbę otwarcia drzwi kabiny i 9 tys. dolarów za niestosowanie się do zaleceń personelu pokładowego. 

Wells przeprosiła za swoje zachowanie w wywiadzie telewizyjnym, tłumacząc się problemami ze zdrowiem psychicznym. Dramat zaczął się około godziny po locie. Według ustaleń śledczych, kobieta pobiegła na tył samolotu, upadła na kolana, po czym odczołgała się i po drodze zaczęła grozić stewardowi. Następnie chwyciła klamkę jednych drzwi wyjściowych, a kiedy dwie stewardessy próbowały ją powstrzymać, uderzyła jedną w głowę. 

Po założeniu jej na ręce plastikowych kajdanek została przyklejona taśmą do siedzenia, a jej usta zaklejone, aby powstrzymać ją od plucia (był to okres po COVIDowy). Po lądowaniu w Charlotte zajęły się nią organy ścigania i personel medyczny. Agencja twierdzi, że na pokładach samolotów jest teraz o wiele spokojniej, a od 2022 r. liczba zgłaszanych incydentów podczas lotów spadła o 60%.
 

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony